Meniu

Žiūrėti produktai

„Lietuvos metų gaminys 2016“

Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“, kurį sudaro dviejų lygių ekspertų ir įvairias pramonės ir verslo šakas atstovaujanti komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, aukso medaliu apdovanojo UAB „Stropuva ir ko“ gaminį – Granulinį katilą Stropuva.
Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gamintojus kurti aukštos kokybės produkciją, galinčią konkuruoti Lietuvos bei užsienio rinkose, informuoti vartotojus apie galimybę įsigyti patikimą, kokybišką, gamtai draugišką ir visais požiūriais saugų lietuvišką gaminį, skatinti Lietuvos žmones rinktis lietuvišką prekę.

Visiems, perkantiems išsimokėtinai su „GF Lizingu“ 10 mėnesių laikotarpiui – LIZINGAS BE JOKIO PABRANGIMO!

Lizingo akcijos sąlygos:

0 % metinė palūkanų norma,

0 % sandorio sudarymo mokestis,

0 % mėnesinis tvarkymo mokestis,

sandoris sudaromas iki 10 mėn. laikotarpiui*,

avansinis mokestis – nuo 0 Eur.
*Pavyzdžiui, kai įgyjamos prekės kaina 800 Eur ir sutartis sudaroma 10 mėnesių, metinė palūkanų norma 0%, pradinis įnašas 0 Eur, sandorio sudarymo mokestis 0 Eur, tvarkymo mokestis 0 Eur/įmokai, bendros vartojimo kredito kainos metinė norma 0%, mėnesio įmoka – 80 Eur, bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma 800 Eur.

Skolinantis kitokią nei 800 Eur sumą ar pasirinkus kitokį nei 10 mėn. sutarties terminą – nurodyti dydžiai gali skirtis.
Pasiūlymas galioja sudarant sutartį iki 10 mėn. laikotarpiui.
Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir nelaikomi UAB „General Financing“ įsipareigojimu.

Pasiūlymas galioja 2016 lapkričio 28 – gruodžio 31 d.

lizingas

Labas Austėja. Labai nudžiugau užtikęs Jūsų svetainę. ( www.orotarsa.lt ) Prisistatau: Mūsų įmonė gamina buitinius šildymo katilus. Mūsų katilai nestandartiniai, mūsų įmonėje nėra tos srities specialistų, todėl mes nepripažįstami tituluotų mokslininkų elito, dėl ko apie mus pas juos rasite tik neigiamus atsiliepimus. Todėl jei norite pagerinti orą privalote pasinaudoti teise rinktis –  išklausyti tik tituluotos pusės ir palikti viską kaip radome ar, kad žinotų kairė ką daro dešinė – atkreipti dėmesį ir į mus keistuolius, kurie kai ką daro kitaip, nei įprasta šimtus metų. Tačiau žino būdą, kad nebūtų taip:

http://www.delfi.lt/news/daily/education/prabangioje-vilniaus-mokykloje-isbuti-nebegali-nei-mokiniai-nei-mokytojai.d?id=72324428

http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/naujuose-pastatuose-oras-uzterstas-vezi-sukelianciomis-medziagomis.d?id=45763505

Ar taip: (Jei nauji namai mus maitina šviežiais koncarogenais, tai seni, pelėsiu, radonu ir haliucinogenais)

http://anomalija.lt/2012/08/10-zenklu-rodanciu-vaiduoklio-buvima/

Kad nuo speigo nekietėtų ir neišsisandarintų langų tarpinės:

http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/svajoniu-namo-statybos-apkarto-iskart-supratau-kad-kazkas-ne-taip.d?id=72547516

Nors Jūs atkreipiat dėmesį į lauko atmosferos orą, tačiau Jūsų svetainės pirmas sakinys (Gera, kai išėję į lauką galime įkvėpti gaivaus ir tyro oro.)  rodo, kad žinote apie patalpų oro problemą. O tai, kad patariate (Nerūkyti namuose), nurodo tai, kad teks vėdint atvėrus langą, išleist brangią šilumą, išvėdinus papildomai reiks sunaudoti orą teršiančio kuro, daug daugiau, nei cigaretė. Tačiau, ne vien dėl cigaretės reikia vėdinti atvėrus langus – visada visur rekomenduojama ir reikia pravėdinti patalpas atvėrus. O juk visos patalpos turi pastoviai veikiančią ventiliaciją. Tai kodėl reikia jas vėdinti atvėrus langus? Kodėl vaikams mokyklose peršti akys? Kodėl vaidenasi senuose namuose? Kodėl šąlant brangios langų tarpinės išsisandarina?

Todėl, kad visur ir visada ištraukiamosios ventiliacijos angos traukia iš patalpos orą, sudarydamos žemesnį slėgį nei lauke iš kur oras veržiasi pro šiltinamas medžiagas ir pripelėjusius plyšius vidun. Net ir šiuolaikinės rekuperacinės ventiliavimo sistemos sureguliuojamos taip, kad slėgis patalpoje būtų žemesnis…

Štai atsakymas paprasčiau: Namo sienos vidun patenkantį orą filtruoja, kaip filtras. Šiandien tokie filtrai turi ne labai gerų medžiagų, tada peršti akys. Anksčiau molinės sienos (filtrai) buvo sveiki, tačiau bet koks filtras ilgainiui prisikaupia blogų medžiagų, plyšiuose auga haliucinogeniniai grybukai, kurių slogus kvapas veržiasi vidun, dėl ko atsiranda vaiduoklių. Šaltas oras veržiasi vidun pro brangių langų sandarias tarpines, jos traukiasi ir praleidžia oro vis daugiau ir daugiau. Tačiau vis vien nepakanka ventiliacijos – reikia vėdinti pravėrus langus.

Ką daryt, kad oras patalpose, kur būname, būtų švarus, kaip laboratorijose ir operacinėse, kur sudaromas pliusinis oro slėgis?

Ačiū, kad perskaitėte.

Edmundas

Prieš ir po 15 metų

Tai buvo laikai, kai didieji laikraščiai plėšikus ir banditus vadindavo jaunuoliais su kaukėmis, tačiau dar rašė ir apie paprastus žmones, jų darbą ir kūrybą. Todėl „Stropuvos“ katilo atsiradimą pateikė kaip sensaciją, skelbdami žinią vartotojams, kad jų svajonė nekurstyti dažnai katilo ir šiltai naktimis išsimiegoti įgyvendinta – toks katilas, kuriame malkų įkrova dega per visą naktį, jau yra. Natūralu, gaminys turėjo trūkumų, todėl nuolat ieškojome ir ieškome geresnių sprendimų. Taip jau yra – net tobuliausias, atrodantis be trūkumų daiktas anksčiau ar vėliau patobulinamas.

Jau daugiau kaip 15 metų „Stropuvos“ katilo veikimo būdas žinomas visame pasaulyje. Ir mūsuose, ir už Lietuvos ribų katilu džiaugiasi vartotojai, gamina įmonės ir plagiatoriai.

Matydami sudėtingus ir brangius granulių kūrenimo agregatus, pasišovėme sukurti savotišką. Juo jau naudojasi pirmieji vartotojai. Su vartotojais visada palaikome glaudų ryšį, tad jei laboratorijoje neišryškėję trūkumai išryškės praktikoje, rasime sprendimus, kaip visada rasdavome, nepalikdami vartotojo bėdoje.

O prasidėjo dar anksčiau

Tais laikais, kai cukrus nebuvo nuodingas, o merginų privalumai buvo apvalumai, Rusija užsuko čiaupus, įmonė atleido daug darbuotojų, tarp jų ir mus – santechnikus. Keletas tokių įkūrėme kooperatyvą „Čiaupas“. Montavome savaiminio šilimo šildymo sistemas. Privačius namus statė didelius, tad siekiant padaryti, kad visi radiatoriai šiltų vienodai, galvos turėjo būti prikimštos žinojimo ir schemų.

Tačiau ir į tokią, rodos, nė kampelio laisvos vietos neturinčią galvą lindo galvojimas, kodėl kitose valstybėse pragyvenimo lygis keliomis dešimtimis kartų aukštesnis?

Suvokiau – tose valstybėse, kur spausdina valiutą. Tačiau niekaip nesuvokiau, kaip nuo to geriau gyvenasi, juk valiutą spausdinti pasauliui labai nuostolinga.

Galvojau dienomis, naktimis ir galop suvokiau – tose valstybėse, kurios nuo seno kuria ir gerina daiktus, didinančius darbo našumą ir lengvinančius buitį, pragyvenimo lygis aukštesnis todėl, kad juos jos ne tik pačios naudoja, bet ir mums parduoda.

Pranešiau žinią draugui: „Padarykime perpetuum mobile ir brangiai parduokime kapitalistams.“ Visą savaitę kūrėme ir konstravome… Neveikė. Draugas pyko, o aš jį guodžiau: „Petrai, juk buvo laimingos dienos, tikėjomės sėkmės, džiaugėmės, fantazavome. Tačiau reikia nusileisti ant žemės.“

O pradžioje žemėje buvo Edeno sodas, kuris dėl lengvai nuraškomo žinojimo vaisiaus buvo panaikintas. Dar prisiminiau patarlę: „Daug žinosi – greit pasensi.“ Ir supratau: mes, žmonės, sutverti palaipsniškam vystymuisi ir kūrybai – nors visatos sutvėrėjas ratų daug prikūręs – grybai, uogos, planetos, galaktikos, tačiau būdamas bejėgis sukurti stebulę – sukūrė žmogų, kad ją padarytų.

Jei jau taip, tai stebule žmogaus veikla neapsiriboja. Privalome vystytis patys, tobulinti daiktus, savo buitį – tai ir darome. Ir tai patvirtina visų sričių vystymasis ir tobulėjimas mūsų rūsčioje planetoje. O santechnika ir katilai tai tik maža, maža dalelytė viso to, kas vyksta.

Taip pamąstęs ir padariau tą katilą. Kad valstybei būtų geriau, kad valdžia atkreiptų į mane dėmesį – koks aš nuostabus ir naudingas. Ir atkreipė…

Gelbsti bitės ir širdies stimuliatoriai

Tik atkako, atidundėjo augaloti vyrai iš kažkokios tarnybos ir užbliovė: „Katilus daryti tik įmonės turi teisę.“ „Taigi įmonė tai ir daro, – išlemenau, – pinigų uabui steigti neturėjau, tai viešąją įsteigiau, pagal įstatymą galima, viešosios steigiamos mokslui, švietimui ir kt. panašioms veikloms, o mano – šiluma… Sąskaitoje pinigų nėra…“ Taigi nukrito vyrų rankos žemiau kelių. Tačiau atkuto: „O už kokius pinigus pirmą katilą padarei?“ Pajuokavau: „Stovėjo kieme dėžė, pavasarį atskrido bičių spiečius ir atnešė medaus, pardaviau, nupirkau metalo ir padariau pirmą katilą.“ Vėl nukrito vyrams rankos ir liepė: „Rašyk pasiaiškinimą.“ „O kaip rašyti?“ – paklausiau. „Na taip ir rašyk, stovėjo kieme dėžė, atskrido bičių spiečius…“

Įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Įstatymus, kuriuos diena iš dienos rašo ir kaitalioja keli šimtai protingų galvų, privalo žinoti mano viena galvelė, nors ji ir užimta kitais klausimais. O tų įstatymų prirašyta visokių ir prie jų jau priprantama, net prie keistų – ar ne keista, kad iš biudžeto gaunantys algas atlieka bereikalingus skaičiavimus, kad dalį algų grąžintų, taip atseit „papildo biudžetą“.

Taip atsitiko ir su manimi – atseit nemokėjau PVM:

VŠĮ neturi teisės siekti pelno, gamindama katilus serijiniu būdu, tad tam VMI rekomendavo steigti UAB. Įsteigęs antrą įmonę privalėjau kaip fizinis asmuo registruotis PVM mokėtoju, o VMI gerosios fėjos aplankydavo ir stebėdavo, kaip bręsta kąsnelis. O tinkamam laikui sukakus, atsikando su delspinigiais ir baudomis.

Ar ne keista? Anksčiau aš nemokėjau PVM – todėl nieko nereikėjo skaičiuoti. Šiandien moku PVM, buhalteriai triūsia, skaičiuoja ir man jį grąžina. Tačiau vis vien išeina, kad aš atseit „papildau biudžetą“.

Ar grąžino tą penkių metų PVM? Ne. Tačiau už jį nupirko širdies stimuliatorius man ir dar kelioms dešimtims pacientų.

Išradinėkim, tačiau nepatentuokim

Kaip minėjau, padarėm nepanašų į kitus granulinį katilą. Tačiau nepatentuosim, mat šiuo metu esu teisiamas, nes prieš penkiolika metų užpatentavau išradimą. Pasidalysiu patirtimi.

Jei sumanėte užpatentuoti išradimą, gerai pagalvokite, nes gresia:

 • Reketininko įvaizdis, jei pareikalausite tvarkingai laiku mokėti licencinį mokestį.
 • Apkaltinimas teisių varžymu, nes patentas draudžia tą daiktą gaminti kitiems.

Po daugelio metų kažkas gali suveikti neaiškius dokumentus, kur matysite, kad išradimas jau buvo aprašytas rašytiniuose šaltiniuose, kad kažkur buvo padarytas panašus daiktas ar net patentuotas, todėl jūsų išradimas naujumo neturi. O tada gali susirikiuoti net eilutė nuskriaustųjų dėl moralinės žalos ir sustabdytos veiklos, mat jie būtų darę tą daiktą ir daug uždirbę, jei ne jūsų patentas, atėmęs tuo metu teisę.

Ir niekam nė motais, kad tą daiktą, jei ne jūs, būtų matę kaip savo ausis.

Nepatentuokim, tačiau išradinėkim

Nenuvertinkim savęs, ne šventieji puodus lipdo. O kai ką nors sukursite, pateikite spaudoje ar internete. Taip saugiau. Kiekvienas turi moralinę teisę kurti.

Nes kūryba teikia prasmę ir pasitenkinimą, didesnę nei alkoholis, net nesėkmės atveju – tai patyriau darydamas perpetuum mobile. O dar didesnis pasitenkinimas būna sėkmės atveju – taip pat patyriau. Kūryba – tai ne tik katilai ar mechanizmai, tai ir muzika, poezija, dailė, sportas ir kt. Net siekis geriau gyventi ir turėti daug daiktų – taip pat savotiška kūryba. O kūrybos dirvonai neišsemiami, pavyzdžiui, muzikoje tik septynios natos, o kiek melodijų prikurta ir dar vis kuriama.

Taigi ir mūsų įmonė neapsiriboja katilais. Kitais metais ūkininkui statysime bandomąjį namą, kuriam katilas nebūtinas, pakaks elektrinio radiatoriaus. Tai bus juokingai nesudėtingai ir pigiai pastatomas namelis, tačiau atitiks A klasės ekonomiškumo reikalavimus. Labai gerai, kad sukurti kompiuteriai ir kameros – statybos procesą filmuosime ir pateiksime. Stebėkite mus. Mes Jus taip pat stebime ir gerbiame.

edmaSStropuva

Ar vertas dėmesio stropuvos granulinis katilas? Taip.:

Panašus klausimas iškildavo prieš 16 metų, kai įmonė pateikė keistą, nuo viršaus į apačią deginantį malkas katilą.

Katilui platintojų pirmais metais neatsirado – dileriai nenorėjo rizikuoti. Tačiau vartotojai nematė jokios rizikos, nes žinojo įstatymus, kurie numato, kad daiktą įmonė privalo atsiimti, jei jis nepateisina lūkesčių.

Tačiau lūkesčiai pasiteisino – katilas greitai populiarėjo. Šiandien katilą platina, naudoja ir gamina mūsuose, artimajame užsienyje ir net tolimiausiuose planetos kampeliuose, cechuose, rūsiuose, garažuose.

Kas kart atsiradus naujam daiktui, išsiskiriančiam naujumu ir inovatoriškumu, jį pradeda peikti skeptikai, besiremiantys senomis teorijomis, formulėmis ir dogmomis. Mūsų gaminys dar ir šiandien aktyviai peikiamas, kad nėra viduje priraizgyta vamzdžių, kanalų, dūmų vertimų, kad per mažai metalo.

Todėl kurdami granulinį katilą rėmėmės tituluotų katilistų pretenzijomis ir bandėme pritaikyti populiarų daugiavamzdį šilumokaitį. Deja, įspūdinga ir masyvi konstrukcija mus nuvylė. *1. Pav. Vandens*** ir dūmų**** srautai tokiame šilumokaityje patampa niekingai maži, todėl blogai perduoda ir priima šilumą.

Taip išsiaiškinom, kad mūsų katilo paprastame cilindre šiluma perduodama efektyviau, nei tradiciniuose daugiakanaliuose ** 2. Pav. Todėl šilumai perduoti pakanka mažiau metalo. .

Jau gaminame granulinius katilus, kurių šilumos atėmimo plotas 1,15m², degikliui veikiant 20 kW galingumu dūmą atšaldo iki 140ºC.

(norma 300ºC)

Ir vėl mums ir vartotojams tituluoti katilistai charizmatiškai bubens, – Teorija yra teorija, jos niekas neapvers, vieno metro kvadratinio pakanka tik 10 – čiai kW ir taškas.

O mes jiems atsakykime, – dalykus kuriuos pagamina praktikai, tik vėliau pastebi teoretikai ir sukuria jiems teorijas. Geriausias to pavyzdys ratas – juo naudotasi dar tada kai rašto nebuvo. Taškas. Laikas mūsų katilui sukurti teorinį pagrindą. Pirmyn. Taškas.

*1. Pav. Paanalizuokime populiarų vamzdinį šilumokaitį.

Nors išvaizda jo tikrai įspūdinga, tačiau šildomas plotas atsiranda, kitų paviršių sąskaita. Pažiūrėkime į vamzdinio šilumokaičio vaizdą iš viršaus. Čia katilo vidinių sienelių perimetras 1,4 m., tačiau ten kur įtaisyti vamzdžiai, sienelės pašalintos. Vamzdžių perimetras – 1,884m. Taigi papildomo perimetro gauta tik 0,5m. (1,884 – 1,4 = 0,5m).

Vandens srautas tokiame praplatėjime patampa niekingai mažas*** , todėl ir likusioje dalyje blogai persiduoda šiluma, o ilgainiui, tokio ir į jį panašių šilumokaičių sienelės ir vamzdžiai uždumblėja. Tokia pati situacija ir su dūmu.****

Didelė metalo ir vandens masė įšyla lėtai, taip pat ilgai neatvėsta, taip per dureles ir pravalas be reikalo šildydama katilinę.*****

 

1-pav2

 

                                           ** 2. Pav

***Šilumą priimančio skysčio judėjimo greitis.

Pavyzdys: Upėje kur gylis mažas, vanduo teka greitai nuplaudamas ir neleisdamas kauptis dumblui. Tačiau ten kur gylis kelis kart didesnis, vanduo tiek pat kartų teka lėčiau, todėl krantai ir dugnas būna dumblini. Taip pat ir katile, pirmame paveikslėlyje pavaizduotuose šilumokaičiuose vanduo teka lėtai, dėl ko blogiau, nei esant intensyviam srautui, persiduoda šiluma, o ant sienelių kaupiasi kalkės ir kiti nešvarumai ilgainiui blogindami šilumos perdavimo savybes.

Dėl šios priežasties granulino katilo ir stropuvos tradicinio katilo vandens marškinius darome siaurus (seklius).

****Dūmų judėjimas

Kaip skysčiai, taip ir dūmas intensyviau judėdamas šilumą perduoda geriau. Tam šilumokaityje įtaisome dūmų sukūriatorius** 2. Pav. Paveikslėlyje matome dūmų sukūriatoriaus principinį veikimą. Taip dūmas intensyviau atsimuša į katilo sieneles, geriau perduodamas šilumą neleisdamas ant paviršiaus kauptis suodžiams.

***** Maža metalo ir vandens masė

Todėl užsikūrus degikliui šiluma akimirksniu patenka į kambarius, o degikliui užgesus šilumos katile lieka mažai, todėl mažai lieka šilumos katilinėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stropuva apie šildymo katilo šilumokaitį

Šildymo katile iš liepsna ir dūmai šilumą perduoda į katilo sieneles o nuo jų persiduoda į vandenį. Šilumos perdavimo kokybė priklauso ir nuo šilumos perdavimo paviršių ploto, nuo šilumą priimančio skysčio savybių bei kokybės, nuo paviršių švarumo, taip pat nuo šilumą priimančio skysčio ir dūmų judėjimo intensyvumo.

Šilumos perdavimo plotas

Buitinis kieto katilas tai kartu ir pakura, ir šilumokaitis. Kad padidintumėme šilumos nuėmimo plotą, katiluose įtaisomos papildomos pertvaros arba vamzdžiai. Papildomas plotas atsiranda, kitų paviršių sąskaita, ko pasekmėje norimo rezultato pasiekimui sunaudojama daug metalo, gaminys patampa sunkus, sudėtingas ir brangus. Pvz.:

1 – me pieš. matome vamzdinio šilumokaičio vaizdą iš viršaus. Čia katilo vidinių sienelių perimetras 1,4 m tačiau ten kur įtaisyti vamzdžiai, jos pasišalino. O vamzdžių perimetras – 1,884m. Taigi papildomo perimetro gavom tik – 1,9 – 1,4 = 0,5m.image001

Kad gauti daugiau šildomo ploto, padarykime šilumokaitį iš stačiakampių vamzdžių.:

image002

Be vamzdžių turėtumėm šildomo ploto – 1,2m². Su vamzdžiais – 3,36. Tačiau netekome 1,2 ploto – 3.36 – 1,2 = 2,16m².

Taigi, net kompaktiškiausiu būdu sudėsčius vamzdžius, šilumos atėmimo plotas, palyginus, koks būtų be vamzdžių, tokio tipo šilumokaičiuose, net nepadvigubėja.

O kaip padaryti daugiau šildomo ploto nepašalinus pradinio perimetro?

Štai taip.: Į šilumokaitį įdėti dar vieną šilumokaitį, kurio visos sienelės pataps šildomos.

Taigi: Čia liko 0,3 x 4 = 1,2 m. šilumos atėmimo perimetras. Taip pat 0,2 x 4 = 0,8 m. išorinis, ir kiek mažesnis vidinis vidinio šilumokaičio perimetras. Viso – 1,2 + 0,8 + 0,7 = 2,7m.

Taip, Jūs teisūs, galima į vidų įmontuoti ir trečią perimetrą 0,1 x 8 = 0,7m. Taigi Šilumos atėmimo perimetras patapo didesnis daugiau, kaip tris kartus. Jei jo aukštis 1m. tai susidaro 3,4m² šildomo ploto.

image003

Mes ir malkiniams, ir granuliniams katilams gaminame cilindrinius šilumokaičius:

image004

Šilumą priimančio skysčio judėjimo intensyvumas.

Pavyzdys: Ir plačioje upėje kur gylis mažas, vanduo teka greitai nuplaudamas ir neleisdamas kauptis dumblui. Tačiau ten kur gylis kelis kart didesnis, vanduo tiek pat kartų teka lėčiau, todėl krantai ir dugnas būna dumblini. Taip pat ir katile, pirmuose paveikslėliuose pavaizduotuose šilumokaičiuose vanduo teka lėtai, dėl ko blogiau, nei esant intensyviam srautui, persiduoda šiluma, o ant sienelių kaupiasi kalkės ir kiti nešvarumai ilgainiui blogindami šilumos perdavimo savybes.

Dėl šios priežasties granulino katilo, o pastaruouoju metu ir stropuvos tradicinio katilo vandens marškinius darome siaurus (seklius).

Negana to, paskutiniame paveikslėlyje parodyto tipo marškinių šilumokaičius jungiame nuosekliai, taip išlieka stiprus srautas (sujungus lygiagrečiai, srautas sulėtėtų du kartus).

Dūmų judėjimas

Kaip ir skysčiai, taip ir dūmas intensyviau judėdamas šilumą perduoda geriau. Todėl šilumokaityje darome dūmų turbuliatorius. Paveikslėlyje matome turbuliatoriaus principinį veikimo paveikslėlį. Taip dūmas intensyviau atsimuša į katilo sieneles, geriau perduodamas šilumą ir neleisdamas ant paviršiaus kauptis suodžiams.

image005

Šilumą nešančio skysčio savybės.

Vanduo, virš 10 kartų geriau perduoda šilumą už etilengliukolius. Todėl šildymo sistema ir katilas užpildyti vandeniu yra ekonomiškesni, nei su kitokiais skysčiais.

Tačiau, kaip ir visi skysčiai, taip ir vanduo ilgainiui turi savybę keistis ir kaupti nuosėdas. Kalkių nuosėdų, jei šildymo sistemoje vanduo nebus dažnai keičiamas, daug nesusikaups, tačiau ilgainiui, vasaros metu ar šildymo elementuose, kur palaikoma žema temperatūra (grindų šildymas), auga organinis dumblas. Išleidus vasarai vandenį, pataps dar blogiau, mat metaliniai vamzdžiai ir katilas rūdys.

Katile, dėka intensyvaus vandens srauto, nuosėdos nesikaupia, tačiau (kaip ir upės deltoje) po išsiskirstymo į šildymo elementus ir juose pačiuose, vanduo teka lėtai, kame nuosėdos kaupiasi, blogindamos šilumos pralaidumą.

Net ir radiatorinėje sistemoje, po metų kitų pradeda blogiau šilti ne kurie radiatoriai (kai kurie), tad tenka perbalansuoti šildymo sistemą, tai reiškia, kad pablogėjo tų radiatorių sienelių šiluminis pralaidumas. O grindų šildymo sistemose šildymo vamzdžiai, nuo dumblo, kartais net užanka.

Vandens paruošimas

Šildymo sistema užpildoma vandentiekio vandeniu, po to įterpiamos specialios cheminės medžiagos. Jei šildymo sistema tarnavo su natūraliu vandeniu, tai sistemą naudinga praplauti. Mūsuose jau yra įmonių teikiančių šias paslaugas. Štai http://www.gebas.lt/ , mums įmonės patalpų šildymo sistemai paruošė vandenį, kaip turi būti.

image001

image002image003

Suvokę tai, kad plonesni vandens marškiniai gerai, pagaminome katilą su 3 mm vandens marškiniais. Palyginimo rezultatai neįtikėtini: Jei katilas su 15 mm marškiniais prikrovus pilną kuro, kai geležies  plotas tik 1 kv. m. dirbdamas 20 kW režimu išmetė dūmą 290 laipsnių (leidžiama 300. taip laboratorijoje buvo nustatyta jo maksimali galia), tai su 3mm marškiniais tik 200 laipsnių.

Klausiame savęs, – kodėl iki šiol 15 metų gaminome su 15 mm marškiniais? O todėl, kad mums žinovai pastoviai prikaišiojo, kad ir tokie marškiniai per ploni.

Jau gaminame tokius katilus. Deja, ne visus, mat dileriai baiminasi ir prašo seno modelio. Labai gaila. Todėl paminėjus privalumą, derėtų pakalbėti apie mitus ir baimes:

Mitas: Stori vandens marškiniai būtini dėl avarinės užvirimo situacijos.

Imituodami avarines situacijas pastebėjom tik nežymų skirtumą, nors šiluminis katilo imlumas sumažėjo 30 procentų. Kita vertus šiais laikais jau yra patikimi apsauginiai vožtuvai, katile naudojame elektroniką, kuri be reikalo neleidžia katilui dirbti maksimaliu režimu, o naudojant rezervinį elektros generatorių, avarinė situacija tiesiog neįmanoma.

Mitas: Užkalkės.

Praeitame amžiuje žiemomis į automobilius kas rytą pildavome vandenį. Ir užkalkėdavo, tačiau tik radiatorių vamzdeliai, kur srautas buvo mažesnis, nei aplink cilindrus. Kita vertus šiais laikais yra įmonių patikrinančių ir cheminėmis priemonėmis, pataisančių vandens savybes,  kad nemažėtų radiatorių atidavimo savybės, neužaktų grindų šildymo sistemos. Taigi, ir dėl to mitas tik mitas.

O ekonomiškesnis ir pigesnis katilas sutaupys lėšų ir rezerviniui generatoriui, ir vandens pataisymui. Ir dar toliau taupys. Tačiau galima apsieti ir be tų papildomų priemonių. Tik nereikia vasarai iš sistemos išleisti vandenį.

 

Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“, kurį sudaro dviejų lygių ekspertų ir įvairias pramonės ir verslo šakas atstovaujanti komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, aukso medaliu apdovanojo UAB „Stropuva ir ko“ gaminį – Granulinį katilą Stropuva.
Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gamintojus kurti aukštos kokybės produkciją, galinčią konkuruoti Lietuvos bei užsienio rinkose, informuoti vartotojus apie galimybę įsigyti patikimą, kokybišką, gamtai draugišką ir visais požiūriais saugų lietuvišką gaminį, skatinti Lietuvos žmones rinktis lietuvišką prekę.

Kviečiame į nemokamą seminarą – pristatymą. Adresas: Verkių g. 50, Vilnius http://stropuva.lt/kontaktai/

( Prieš atvykstant suderinkite laiką).

Katilo privalumai:

 • Optimali nesudėtinga konstrukcija ir naudojimas
 • Valdomas kambario termostato elektronika
 • Kompaktiškas
 • Ekonomiškas.

Mūsų laboratorijoje taip pat veikia ir naujo sprendimo tradicinis stropuvos katilas, kurio

vandens marškinių storis minimalizuotas. Turėsite progos įsitikinti jo pranašumu prieš seną stormarškinį modelį.

Produkto instrukciją galite parisiųsti paspaudę žemiau esančią nuorodą:
pdf Parsiųsti instrukciją (Lietuvių kalba)

Filmuota medžiaga:From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Tuesday, July 12, 2016 6:26 PM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: dizianas

 

1

Man visai toks atrodytų patrauklus, tik atvirkštinis – raudonas mūsų šilumokaitis apvalus, o priekyje bunkeris keturkampis, kuriame pasislėps degiklis, nenaudingoje vietoje:

2

O kaip Jūs sakote, reikia maksimaliai išnaudoti plotą, tai ir šonuose apvalaus vamzdžio reikia pripildyti granulėmis. Ir gaunasi keturkampis „šaldytuvas“. Jį galės ir statyti virtuvėse…..Gražiai atrodys, nekris į akis, nudažysime gražiai, po granulėmis paslėpsime degiklį, kur nenaudingas plotas…Man atrodo svarbu būtų dar pagalvoti, kad granulių bunkeryje tilptų bent ilgam savaitgaliui, nes žmonėms per parodą patikdavo, kai sakydavome savaitgaliui užteks. Tai pvz jei namas 250m2, ~20kw, skaičiuokime 1,5 tonos granulių / mėn. Tai, kad degtų kokias  3 dienas, kad grįžus būtų šilti namai, reiktų kad tilptų kokie 150 kg. Pagal tai matuoti gabaritus ir galvoti, kad pro visas duris galima būtų įnešti. Gal stačiakampį…O dėl šiltinimo medžiagos manau reiktų apšiltinti šilumokaitį, kad taupyti kliento pinigus. Dar mintis kilo -kodėl pvz to Itališko katilo dūmtraukio skersmuo 100, gal taip pat jo pakanka, gal nereikia didesnio, tai vėl taupytume kliento pinigus, nes katilas gi dirbs visada maksimaliu pajėgumu, gal bent mažesnio galingumo katilams galėtų būti mažesni. Reikia pasiūlyti ir sodo nameliams, mažesnius katiliukus, kad ir vandenį galėtų pasišildyti…Kainodarą taip pat galėtų būti plačio spektro – mažesnio galingumo, mažesni, plonesnio metalo…pigesni, o kuo didesni, tuo brangesni. Man dar uždegimą norėtųsi pagalvoti apie elektroninį, ne su garielkom dujinėm…Juk ir dujinėse plytelėse patogumui yra degikliai. Gal galima būtų kažką panašaus pagalvoti, kad kol laikai, tol dega, kai atleidi užgęsta, kad nepamirštų išjungti ir neperdegtų tenas, ar nereiktų elektronikos kokios. Mes jau ęsame išdirbę uždegimą degikliui su elektronika, tik reiktų tiesiogiai prijungti prie mygtuko, kurį reikia laikyti, o gal yra koks su laikmačiu, kai būdavo daugiabučių laiptinėse


From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Tuesday, July 12, 2016 8:40 PM
To: ‘Audrius’
Subject: dizianas

 1. Itališko dūmtraukis siauresnis dėl to, kad jame naudojama, ko gero, dūmsiurbė. Su dūmsiurbe, tokių skirtumo slėgyje, kaip dabar yra ir kokio reikia, neišpildysime, teks ir toliau naudoti įpūtimo  turbiną. Todėl reikalingas natūralios traukos rezervas. Ar toks jis turi būti, kaip dabar, nežinau – gal užtektų ir 100D. Ištirkime.
 2. Virtuvėje ar kitokioje gyvenamoje patalpoje rekomenduodami statyti katilą, kad jis gražus, nebūsime sąžiningi, nes saugumui patalpoje reikalinga natūrali ventiliacija, priedo  ir pats katilas traukia, o tai neekonomiška  sutrikdys rekuperatorių ar kitokių sistemų veiklą, vartotojas nenorės įleisti šalto oro, todėl ir katilas nei apsauginė natūrali ventiliacija neveiks. Taigi, grožis nebūtinas arba jį reikia pridėti prie komplektacijos, na kokias nors apdailos skardas. Katilui privalu atskira vėdinama patalpa.
 3. Uždegimas elektrinis, taip pat gali būti priedas prie komplektacijos. Gal  tada nebūtinas laikmatis, tačiau vis vien teks prikombinuoti, kokį nors paleidimo automatiką, gal net su foto rele. Tada gal net ir elektros sertifikato reiks.
 4. Jei manai, kad šilumokaitis bunkeryje būtų patrauklu, tai apdailos skardų reiks tik aplink degiklį, Klausimas – vartotojas užkūręs katilą skardą uždės ir kaip Bynas pasigrožės, ar numes kur į kampą, kad netrukdytų…?

Ir taip vėluojam. Todėl šiais metais reikia užsibrėžti minimum tikslus:

 1. Pigumas (Jei mėgdžiodami kitas firmas apkrausim pribambasais – brangs)
 2. Paprastumas (sudėtingas mechanizmas – mėgėjiškas mechanizmas)
 3. Patikimumas (Elektrinį uždegimą, kad patikimai veiktų, dar ne vieną mėnesį reikia pratestuoti. Apdailą, taip pat reiktų atidirbti taip, kad nereiktų jos kažkur dėlioti ir ramstyti. Gal kokius skydelius pakeliamus ar atsilenkiamčius padaryti, tačiau tai pinigai.)

Taigi, artimiausias tikslas padaryti tokį, kokį demonstravom ir vartotojui patiko. Nebeždžioniaukim nuo kitų įmonių, manančių, kad vartotojas paperkamas spalvotu grožiu, nes galim netekti protingo vartotojo.

Pirmiausia padaryk tai, kad sugebėtumėm išpildyti visus užsakymus, kuriuos užsakė pavasario parodų lankytojai. Jiems tiko toks katilas? Tai gerbkime juos ir padarykime, tokį.


From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Thursday, July 21, 2016 12:24 PM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: klausimai

Keletas klausimų dėl mūsų naujo granulinio katilo:

 1. Per parodas klientams pristatėme granulinį katilas „Ciels“ su keturkampių vamzdžių šilumokaičiu. Pirmieji klientai užsisakė šį katilą ir laukia kol mes jį pristatysime. Šiuo metu mes radome kitą, geresnį šilumokaičio sprendimą, tačiau jo klientams nepristatėme. Ar klientams, kurie užsisakė „Ciels“ katilą parodų metu . siūlysime su nauju, apvaliu šilumokaičiu, ar leisime vieną rūšį katilų ir su keturkampių vamzdžių šilumokaičiu?
 2. Ar nekels nepasitikėjimo klientams toks labai paprastas agregatas? Pažiūrėkite, kokių su šnekais ir daugybe kitokių sudėtingumų pasaulyje jau paplitusių agregatų pasiūla. Tai tikrai aukšto lygo ir sudėtingumo aparatai.  Ir yra už ką mokėti pinigus. O čia…  Dar jei atsisakysime vamzdinio šilumokaičio, tai iš viso nelieka įspūdžio ir pasitikėjimo.
 3. Ar šį gaminį gaminsime su skirtingos talpos granulių bunkeriais, nes vieniems klientams bus aktualiau vieta katilinėje, kitiems ilgesnis degimo laikas?
 4. Kaip vadinsime šį gaminį – „CIELS“? Juk Ciels rodėme su keturbriaunių vamzdžių šilumokaičiu, kuris ir parodoje ir mums visiems, tame tarpe ir jums atrodė toks tobulas…

From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Friday, July 22, 2016 11:07 PM
To: Audrius
Subject: FW: klausimai

 1. Padarę ir išbandę vamzdinį šilumokaitį supratome, kad šilumokaitis su mažais tarpais tarp sienelių daug efektyviau atima šilumą. Mane nuo amžiaus pradžios  tituluoti katilistai  atakuoja formulėmis, kurios rodo, kad mūsų tradicinis 20 kW katilas, kūrenimosi pradžioje gali dirbti, tik 10 kW galingumu, atseit, dirbant aukštesniu bus neleidžiamai karštas dūmas. Atsakydavau, kad ir praktikoje, ir laboratorijoje dirba tinkamai tuo galingumu, tačiau oponentų nesugebėdavau įtikinti ir pats nesupratau, kodėl…  Tik paskutiniu metu supratau, kad mūsų katilo vandens marškiniai 15 mm, o tradicinių, su „tvirtu“ teoriniu pagrindu katilų vandens marškiniai siekė 40 – 50 mm. Vanduo tokiuose katiluose juda lėtai,  lėčiau nuimdamas šilumą nuo metalo. O 15mm tarpe vanduo srūva greičiau, todėl ir sušyla efektyviau.

Tai supratę pagaminome stropuvos tradicinį su dar mažesniu, berods 3mm vandens tarpu. Ir ką? Vanduo atšaldomas visu 100 laipsnių labiau.  Ką mes galim, turėdami šį žinojimą?  Galim padaryti efektyvesnį šilumokaitį naudodami mažiau metalo.

Iš pirmo žvilgsnio nedarydami to vamzdinio šilumokaičio atrodysim nesąžiningi vartotojo atžvilgiu, tačiau pamislijus gaunasi priešingai – vamzdiniai šilumokaičiai sunkesni, brangesni, eksploatuoti sudėtingiau, nei dabartinis mūsų taip įtartinai paprastas, tačiau ne prastas, o geresnis visais atžvilgiais.

 1. Na žinoma, nepasitikėjimo bus. Tačiau visi žino savo teises – blogai veikiantis gaminys visada gražinamas gamintojui. O kodėl  šiandien  gaminami sudėtingi ir brangūs agregatai, tai nėra paslaptis – todėl, kad  pirkėją daugiau išgręžti, ne tik parduodant, tačiau ir priežiūra, ir brangiomis atsarginėmis dalimis.

Mūsų tikslas pagaminti efektyvų, tačiau nesudėtingą ir nebrangų gaminį. Tai jei gaminsime tokį,  vartotojas tikrai nepyks. O jei pradžioje kažkoks nepasitikėjimas tvyros, tai neilgai trukus išnyks.

 1. Bunkerius galime įvairaus dydžio daryti.
 2. Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi.  Katilas kiek kitoks. Gal pavadinkime – Pyst. Na čia nuo žodžio pykšt.

Audriau, laikas ploninti vandens tarpą mūsų tradiciniams katilams, kad efektyvesniais pataptų.  Mane pusmetį vis dar sąžinė graužia, kad 16 metų darėm mažiau efektyvius. Gerai, kad ne šimtus metų, kaip tradicinius katilus,  su pusės decimetro sienelėmis – pasikarčiau.


 

From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Monday, July 25, 2016 8:45 AM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: klausimai

Nepereiname visiškai prie plonesnių efektyvesnių vandens marškinių, nes turime dar neatsakytų klausimų:

 1. niekaip neišsiaiškiname, o kodėl lig šiol daromi tie pralaidūs ir neefektyvūs šilumokaičiai – gal dėl galimo užkalkėjimo?
 2. ar užteks to srauto, ar visos šilumokaičio vietos dirbs efektyviai?
 3. gal dėl avarinių atvejų (didesnis vandens kiekis, dingus elektrai lėčiau užvirs)?
 4. ar dar dėl kokių nors svarių priežasčių.

Tokių pačių baimių turi ne kurie vartotojai ir užsienių dileriai, todėl tiesiog užsakinėja seno tipo mažiau efektyvius. Tiesa, nemaža dalis užsakovų jau reikalauja naujoviško katilo, tačiau kita dalis dar buksuoja…


 

From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Friday, July 25
To: Audrius
Subject: FW: klausimai

 1. Audriau, tai vadinama inertiškumu – privatūs neinertiški, o kuo didesnis mechanizmas, tuo inertiškumas didesnis, todėl didelių įmonių  dileriai turi su tuo skaitytis ir šiek tiek stabdyti.

1.Audriau, Pažiūrėk, kokie šilumokaičiai dujinių ar skysto kuro katilų, kokie šilumokaičiai automobilių varikliuose… ir nieks ten neužkalkėja. Praeitame amžiuje automobilius aušinom vandeniu, žiemą kas vakarą išleisdavom – jokių problemų dėl kalkių nebuvo, dėl to, kad mažai variklin telpa vandens (dėl ko mažai kalkių patenka), dar neužkalkėja dėl to, kad srautai būna didesni, nei su decimetriniais marškiniais ir kalkės neturi galimybės kibti.

Tiesa, dujinių katilų instrukcijos nurodo, kad šildymo sistemą reikia užpildyti nukalkintu vandeniu, tačiau pajungimo schemose užpildymas nurodytas iš paprasto vandentiekio, nes užpildžius paprastu vandeniu, kelios kalkės nusės kur kampuose ar radiatoriuose ir keletą, o gal ir keliolika metų tarnaus  tas pats natūraliai nukalkėjęs viduje vanduo, tą paleidimo operatorius žino, tad dėl kalkių problemų nekelia ir distiliuoto vandens nesiveža.

 1. Tuos avarinius atvejus mes juk imitavom ir su tradiciniu, ir su plonamarškiniu katilu, tad žinome, jog skirtumas niekingai mažas. O įvertinant, tai, kad šiais laikais naudojami tobuli slėgio apsaugos vožtuvai ir dar kitokios apsaugos sistemos, bei rezerviniai elektros generatoriai, tai ta baimė tiesiog bereikalinga. O ir  kas svarbiau, efektyvumas ar avarinio atvejo koks tai pranašumas – elektra ne taip jau dažnai dingsta, mūsų katile dega tik maža įkrovos dalis, todėl užvirimo atvejai niekingai mažos tikimybės ir dėl to mes privalom nepanaudoti efektyvaus sprendimo ir vadiname save protingais? Atsiprašau…

Va, galų gale man dašuto, kodėl lig šiol gaminami katilai su pusės decimetro vandens marškiniais. Tai dėl to, kad nuo seno surašytas teorinis pagrindas ir formulės, kurios tinka tokiems katilams. O kas bus, jei pakeitus vandens marškinių storį jos neatitiks?  Tai va dėl ko… Tačiau mūsų privalumas tas, kad mums teorija nerūpi. Mums rūpi gaminti efektyvesnius gaminius, tai ir gaminkime tokius netrypčiodami.

O, kad įtikinti dilerius ir vartotojus, sumontuokime du katilus, vieną su 15 ar 40 mm vandens tarpu, o kitą su plonesniu 3 – 5mm. Kiekvienam sumontuokime po šiluminį skaitiklį ir po dūmų termometrą. Ir kvieskime į seminarus, kur daiktai patys kalbės už save. Kai skaitiklių parodymuose pamatys efektyvumo skirtumus plonesnių vandens marškinių naudai, požiūris pasikeis akimirksniu


From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Monday, July 25, 2016 11:30 PM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: klausimas

Edmundai,

Mums tie bandymai su varine apsaugos plokštele gavosi nevykę, todėl sumanėme apsaugos sriegių dešininius sriegius persriegti į kairinius, kad neliktų kvailybinių atvejų, kai santechnikai įsuka didelio slėgio apsaugos vožtuvus, dėl ko  sugadinami katilai. Viskas lyg ir teisingai, tokių atsarginių teisingo slėgio vožtuvų su kairiniu sriegiu vartotojai įsigis iš mūsų.  Tačiau ar būsim suprasti? Juk dešimtis metų, taip buvo, gal kaip radome taip ir palikime?

Audrius


From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Saturday, July 30, 2016 9:31 PM
To: ‘Audrius’ <audrius@stropuva.lt>
Subject: RE: klausimas

Sanktechnikai, o ne santechnikai. Na tik neverk, kad nepavyko. Na nesigavo. Jei nieko nedarysime, tai tikrai nesigaus nieko. Tačiau dėl saugumo ieškome ir  darome. Dabar sumanėme apsauginiui slėgio vožtuvui kairinį sriegį pritaikyti. Ir manau, tai reikia daryti.  Taip, sanktechnikas iš karto labai mūsų nesupras. Ypač tas, kuris norės 5 barų ar didesnio slėgio vožtuvą įsukti. Bet matydamas tą kairinį sriegį pagalvos, – kodėl? O kai supras ir į kitus buitinius žemo slėgio katilus montuos deramus vožtuvus. Taip sumažės nelaimingų atsitikimų ne tik mūsų, tačiau ir kitų gamintojų katilų sugadinimų.

Oi kiek įvairiausių garsių firmų taip susprogdintų katilų mačiau. Stačiakampiai katilai viršijus slėgį stipriai nesprogsta, tik atitrūksta viens kits ankeris ir garas išsiveržia be stipraus sprogimo. Mūsų tradicinis katilas taip pat sugenda saugiai, susigniuždydamas į vidų. Tačiau granulinio katilo šilumokaitis mažesnio skersmens, tad atlaikys virš 10 barų. O tai ir pavojingiausia –  tokiame slėgyje sprogimas būtų labai efektyvus su skaudžiais padariniais.

Tai ar tinka čia, – „kaip radome, taip palikime“?

Gal liksime nesuprasti ir ne kurių kitų gamintojų, mat susigadinęs katilą pirks kitą… Tačiau apie tai kalbėjomės ir nusprendėme, kad naudotis iš žmogaus nelaimės, tiesiog nepadoru. O dar nepadoriau būtų neįgyvendinti šio  sprendimo, palikus viską, kaip radome.

edmundaS


 

Iš: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Išsiųsta: 01 August 2016 08:56
Kam: valdas@stropuva.lt; ‘Audrius’ <audrius@stropuva.lt>; ‘Valdas’ <export@stropuva.lt>
Tema: dmtraukis

Sumanymas toks, kad dūmtraukis išeitų pro dangtelį. Pajungimą reikia padaryti, kaip daro Egidijus iš nerūdijančios skardos, tačiau vietoj varžto reikia įdėti sagtį, kaip bunkerio dangtyje. Lengvai atsegus apkabą, pastūmus ją dangtelis su alkūne nusiims. Su alkūne dangtelis bus sunkesnis, tačiau, tai gerai, sandariau gulės ant šilumokaičio.

Ką tuo išlošiame? Porą decimetrų šildomo ploto ir penkis decimetrus turbuliuojamo ploto. Dabar dūmo T prie 20kW pašaltės apie 20 laipsnių – vietoj 160 bus 140 C. Tai truputį per maža T, todėl reiks padidinti galią, kad dūmas vėl liktų virš 150 C. Labiau šaldyti dūmą nepraktiška, nes dažniau teks valyti šilumokaitį ir patį dūmtraukį, o ekonomiškumas padidės niekingai mažai. Gerai, kad nedarome galios moduliavimo. Galios moduliavimas tinka tik dujiniams ar skysto kuro katilams, kur nėra problemų dėl suodžių.

Reikia pagalvoti, o gal padaryti turbuliatorių nuo dangtelio su alkūne atskirai? Tačiau tada palengvėjusiam dangteliui reiktų daryti priveržimą ar prisegimą.

Pasistenkime priešpaskutinį prototipą padaryti dar šią savaitę.

2

Šiais metais ypač  gausiai bulves apniko kolorado vabalas. Naudojant nuodus jų naikinimui, blogėja bulvių skonis, todėl nedideliuose sklypuose valstiečiai vabalus renka rankomis. Siūlome našesnį būdą – vabalus siurbti dulkių ar lapų siurbliais. Ypač spėriai vabalai susisiurbia su lapų siurbliu. Plati siurblio anga susiurbia visą bulvės kerą, tačiau neišrauna, o vabalus nurenka ir sutraiško, net nereikia dėti surinkimo maišo. Žemės ūkio mašinų konstruktoriams verta pagalvoti, kaip tokį būdą pritaikyti prie traktoriaus. Toks agregatas būtų naudingas ekologiniuose ūkiuose, gal būt ne tik kolorado vabalus naikinti, bet ir kitokiems kenkėjus. Taip naikinant kenkėjus nenukentėtų bitės ir kamanės, žinoma, dirbant vakare ar ankstų rytą, kai jau jos neskraido. Augalai skiria nektarą savo laiku- vieni iš ryto, kiti po pietų, todėl reiktų pagaminti kenkėjų naikinimo robotą, kuris sustotų ir nedirbtų išgirdęs bičių ar kamanių dūzgesį. kolorado vabalaikolorado vabalai 2koloradas 3-3koloradas 4-4

nemokama saslikine

Mondros

Mondros

kieto kuro katilaiŠildymo sistema yra būtinybė. Mūsų klimato sąlygomis be jos neapsieinama jokiame būste. Antra vertus, kiekvienas norime, kad už šilumą namuose reikėtų mokėti kuo mažiau. Įrengiant naują ar renovuojant seną šil­dymo sistemą, bene pagrindiniu užda­viniu tampa tinkamo šildymo įrengi­nio pasirinkimas. Jis turi būti kuo efek­tyvesnis ir taupesnis, t. y. turi užtikrin­ti namuose reikiamą temperatūrą, o jo naudojamo kuro ir priežiūros sąnaudos turi būti kuo mažesnės. Užtikrinti šilu­mą namuose gali daugybė įvairių šildy­mo sistemų (dujiniai ir kietojo kuro ka­tilai , elektrinio šildymo prietaisai, kros­nelės, židiniai ir t. t.), tačiau, pradėjus vertinti su šia veikla susijusias išlaidas, padėtis gerokai pasikeičia.

Šildymas kieto kuro katilais Lietuvoje ne­užleidžia lyderio pozicijų, tik tradicinę malkinę krosnį šiandien pakeitė šiuo­laikiški kieto kuro katilai. Renkantis, kurį iš jų įsirengti, dar vertintina ir ku­ro žaliavos kaina, kaloringumas bei de­gimo laikas.

Pageidaujama, kad kuras katile degtų kuo ilgiau, t. y. mažesnis sunaudojamo kuro kiekis pagamintų kuo daugiau ši­lumos energijos. Lietuviškuose „Stro­puvos“ katiluose šis aspektas tapo vienu svarbiausių. Juose tas pats kuras dega ge­rokai ilgiau nei kitų gamintojų katiluose: kūrenant malkomis nenutrūkstamas de­gimas gali trukti apie 30 val., briketais – apie 4 paras, anglimis – net apie 7 pa­ras. Taip ilgai kuras dega dėl originalios patentuotos viršutinio degimo sistemos. Katile kuras dega tik viršutinėje dalyje, 15–20 cm gylyje, žvakės principu. Bū­tent dėl to „Stropuvos“ katilų degimo trukmės rodikliai pastebimai lenkia kitų gamintojų pateikiamus duomenis.

Kieto kuro katilai „Stropuva“ apšildo plotą nuo 20 iki 400 m2).

Žinoma, įkrovos degimo trukmė priklauso ir nuo kuro kokybės, lauko bei vidaus temperatūros, pastato šilu­minės varžos, pasirinkto katilo galin­gumo („Stropuvos“ kieto kuro katilai yra 7 kW; 10 kW; 20 kW; 40kW galingumo), nuo montavimo ir priežiūros. „Stropuvos“ specialistai, ieškodami būdų dar padi­dinti katilų efektyvumą, nuo šių metų siūlo elektroninį degimo valdiklį: tiks­lus automatizuotas degimo proceso ka­tile valdymas gali net dvigubai pailgin­ti įkrovos degimo laiką, taigi sutaupyti kuro žaliavos.

Kita naujovė, leidžianti pailginti įkro­vos degimo laiką, – prie bet kurio „Stro­puvos“ katilo papildomai prijungiamas medienos granulių degiklis, visiškai au­tomatizuojantis kūrenimo procesą. At­sižvelgiant į granulių talpyklos tūrį, de­gimo laikas gali būti toks ilgas, jog pa­miršite, kad jūsų namai šildomi kietuoju kuru. Be to, turėsite galimybę spręsti, kuriuo kuru (granulėmis ar kitu) šildyti namus: pasirinkdami pigesnę kuro rūšį, dar labiau sumažinsite šildymo išlaidas. Juolab kad prie turimo katilo prijungiant šį granulių degiklį, dažniausiai nereikia daryti jokių pakeitimų jau esamoje šil­dymo sistemoje.

kieto kuro katilai

Pagrindiniai katilo privalumai yra šie:

  • Degimas vyksta iš viršaus į apačią. Mums visai neįprastu būdu. Katile degimas vyksta tik viršutinėje 15 – 20 cm. dalyje.
  • Degimas vyksta labai lėtai.
  • Viena įkrova dega nuo 30 valandų iki 7 parų. Visa tai priklauso nuo pastato šiluminių savybių, įkrovos užkrovimo teisingumo, sistemos įrengimo profesionalumo, kuro.
  • Kuras visiškai sudega ir dėl šios priežasties yra taupomas.
  • Patogus valymas. Pelenus užtenka išvalyti tik kelis kartus per mėnesį. Kieto kuro katilai pasižymi tuo ,kad sienelių valyti nereikia visiškai. Viskas nubyra. Paprastas kitų dalių valymas.
  • Plati katilo galingumo pasirinkimo gama. Nuo 7 iki 40 kW.
  • Įkrova gali būti mišri. Malkas galima maišyti su skiedrom, pjuvenom, briketais, kita smulkinta mediena. Tai gana patogu ir universalu.
  • Patikima apsauga nuo užvirimo (ypač aktualu dingus elektrai) slypi pačioje katilo konstrukcijoje. Kadangi dega tik viršutinė įkrovos dalis, dingus priverstinei cirkuliacijai, sandariai užsidaro oro sklendė.
  • Gana kompaktiškas ir patogus kieto kuro katilai. Jo aukštis siekia du metrus 12 cm, bet vietos užima katilinėje nedaug. Jeigu netelpa, gaminamas patrumpintas variantas. Patogu kraut kurą.
„Stropuvos“ kieto kuro katilai nuolat tobuli­nami, kad būtent šiuos katilus vartotojas vertintų kaip geriausius, atitinkančius aukščiausius kokybės reikalavimus. Di­džiausias įmonės gaminių kokybės įver­tinimas – nuolatiniai užsakovai. „Stro­puvos“ katilų galima įsigyti visose Balti­jos šalyse, Skandinavijoje, Europos Są­jungos valstybėse, NVS šalyse, Korėjo­je, Kanadoje ir kitose tolimose šalyse.

„Stropuvos“ darbuotojai gali sumon­tuoti, sureguliuoti katilą, išmokyti juo naudotis ir suteikti greitą garantinę bei pogarantinę priežiūrą. Nė vienas užsakovas nelieka be pagalbos, kad ir kur jis būtų.

Temperatūrai lauke nukritus žemiau 15 laipsnių šalčio, net ir mažiausias plyšelis languose atrodo prarajos dydžio. Tačiau vilnietis Edmundas Strupaitis DELFI pasakojo, kad yra būdas kaip galima nuo šalčio namuose, bent trumpam apsisaugoti.

Langų sandarinimas vandeniu

„Per speigus nekokybiškus langus galima užsandarinti ant jų užpurškiant vandens. Atšilus, sandarumas ištirps ir išnyks“, – sakė jis.

Pašnekovas pasakojo, jog šiemet jau išbandė tokį būdą ir jis tikrai veikia.

„Kai pradėjo pūsti, žiūriu – žmona rožes sniegu apkasė, aš vynuoges. Pagalvojau, kad galima kažkaip panašiai su langais padaryti, tai paėmiau ir papurškiau. Jei pas žmones yra nesandarūs langai, tai kodėl gi nepabandžius tokio būdo?“ – pusiau juokais svarstė E. Strupaitis.

Vilnietis patarė langus purkšti atšalusiu, beveik 0 laipsnių vandeniu.

Trumpalaikis sprendimas

Tačiau fizikas Audrius Dubietis įspėjo, kad tokiu būdu langus sandarinant nuolat, jiems galima ir pakenkti.

„Užšalusio vandens tūris padidėja, todėl plyšį, į kurį jis yra patekęs, gali išplėsti. Tam kartui užsandarina, bet kai ledas ištirpsta, o vanduo išgaruoja, lieka tarpas“, – paaiškino jis.

Pašnekovas pridūrė, jog dėl to paties proceso pavasarį keliuose ištrupa asfaltas ir atsiveria duobės: „Viskas juda, kai vanduo užšąla ir atšyla daug kartų“.

E. Strupaitis savo ruožtu atšovė, kad vanduo užšąlą ne plyšiuose, o ant lango viršaus.

„Jeigu jis stovėtų kaip butelyje, tada turėtų plečiamosios jėgos“, – teigė jis.

http://www.delfi.lt/verslas/energetika/sumanus-auksarankio-patarimas-kaip-per-salcius-sandarinti-langus.d?id=70092628

 

Verslo žiniose perskaitėm įdomų straipsnelį apie mūsų katilo nuotykius Jakutijoje. Na taip, ten ne mes gaminam, tačiau katilas  pavadintas „Liepsnelė“, buvo gaminamas pagal mūsų licenciją. Kodėl „buvo“? – Verslas yra verslas, nieko asmeniško, verslininkai vartosi, kaip išgali, todėl mūsų licenciatai pradėjo mūsų išradimą perpatentuoti, priderindami įvairius papildymus. Ir tai labai puiku, kai gamintojai daiktą tobulina, norėdami padaryti jį geresnį, na ir mokesčių naštą palengvinti. Šiandien visi mūsų licenciatai sėkmingai veikia savarankiškai, o mums džiugu stebėti jų sėkmę. Tik šiek tiek liūdnoka, kad nėra tarpusavio bendradarbiavimo, nes būna taip, kad kiekvienas tiriame ar kuriame tą patį dalyką, kai galėtumėm tarp savęs tyrimo ir tobulinimo darbus pasiskirstyt.

Kai atsirado šis katilas, jam abejingų nebuvo – vieni žavėjosi, kiti netikėjo, kad malkos gali degti nuo viršaus, o treti pyko dėl netikėtai, kaip iš kanapių išlindusio konkurento. Dar ir šiandien, pasitelkus sanktechnikus ir net prekybos salonų darbuotojus, mūsų gaminiai peikiami. O tradiciniai tiesioginio degimo katilai ir židiniai pradėta vadinti viršutinio degimo įrengimais, taip užgožiant mūsų katilui parinktą viršutinio degimo būdo pavadinimą. Todėl dažnai pirkėjas suabejoja ir pasirenka vargti su, kokios nors garsios firmos, tradiciniu katilu, nes dar ir šiandien, kaip Baškirijoje yra netikinčių, kad malkų įkrova gali įsidegti nuo viršaus.

Labai šilta skaityti verslininko nuotykius Jakutijoje., nes jie tip top panašūs į mūsų prieš 16 metų Lietuvoje.

Tuo pačiu ir mes galime pasigirti, kad gaminame šiuos katilus Santk Peterburge (Rusijoje) ir Ukrainoje.

Nesąžininga būtų vien girtis, nes niekas neapsieina be problemų, mes taip pat turime –  net ir nevykusiai, kokio nors nagingų rankų meistro pagamintas mūsų katilas visada veikia pranašiau už tradicinius, todėl esti plačiai padirbinėjamas: https://www.google.lt/search?q=bubafonia&espv=2&biw=1097&bih=551&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj3sZT0rMXMAhWhDZoKHaEtAR0QsAQIGQ

Ir liūdnai stebime klaidas, kurias darėme patys, pvz.: oro skleidikas daromas toks, akcentuojant, kad liepsna nukreipta į katilo sieneles geriau atiduoda šilumą, o kad išskirstant ir intensyviai aušinant liepsną blogai sudega smalkės, dėl ko katilas būna mažiau efektyvus ir  labiau teršia aplinką, tai nė motais.

Tą mes jau seniai supratome ir naudojame degimo kameros stabilizatorių, kuris degimo liepsną, smalkes ir orą koncentruoja į centrą, kad rastų vienas kitą geroje vietoje susijungti, kur žarijos veikia, kaip katalizatorius.

Valdyti verslą per atstumą nepaprasta – jei Ukrainiečiai stebi ir priima kiekvieną mūsų patobulinimą, tai Sankt Peterburge (iš rusų pusės)  jaučiasi ignoravimas ir aplamai kokybės nepaisymas – katilus juk vis vien išgraibsto. Sankt Peterburgo (Rusijos) partneriai išsiprašę išimtinės licencijos, labai aktyviai reklamavo gaminį, neleido net lietuviškų gamintojų ir aktyviai baudė piratinius. Tačiau nežinia kaip, per Jakutijos  valdžios autoritetus ar prišnekinę mūsų partnerius, mūsų verslininkai vis tik kliūtį įveikė. Šaunuoliai, kad naudojasi atlaidžių nekaprizingų vartotojų rinka. Netrukdykime jiems,  nes pasaulis platus.

Šiandien katilus krauname į jūrinius konteinerius, tačiau kur plaukia nesinori girtis, nes mūsų verslininkai ypatingi tuo, kad mėgsta brautis pramintais takais. O ir mus vis dar valdo primityvumas – pabūti vieniems, be „Konkurentų“. Nes būna dar ir taip, kad jų dileriai grasina  tais patobulintais patentais mūsų dileriams, nepaisydami, kad ir kiek pritobulintas, tačiau vis vien tai mūsų katilas su viršutiniu oro padavimu ir kuro įkrovos degimu – būdu, kuris naudojamas šimtmečius žvakėje. Būdu, kurį mes pritaikėme veikti uždaroje degimo kameros aplinkoje. Mes savo dilerių užsieniuose prašome nepeikti mūsų „Konkurentų“, mat tai kenkia visapusiškai – vartotojas pasiruošęs pirkti tokį neįprastą gaminį, kad ir kaip išgirtą kaimyno, išgirdęs neigiamus atsiliepimus, nepaisydamas, kad pats peikėjas gamina tuos pačius katilus įjungia atsargumo mechanizmą ir pasirenką tradicinį, su kuriuo vėl vargsta, o mes su „Konkurentu“ netenkame pirkėjo. Vis dar tikimės, kad išmoksim verslo etikos ir padorumo, kad nereiks emigruoti , o vis daugiau ir daugiau emigruos mūsų gaminiai, atnešdami naudos, valstybei, darbo vietų ir uždarbio darbuotojams, na ir truputėlį verslininkams, kurių pranašumas prieš kitus tas, kad gyvena svajone, kad kada nors turės daug pinigų.  O turės tik tada, kai mažiau konkuruos su kaimynais, tačiau daugiau su tų šalių kur nesėkmės atveju emigruojam.

Kiekviena veikla svarbi. Ir ta kurios produktu naudojamasi valstybės viduje. Tačiau prisiminkim – vis tik pagrindinis žmonijos vystymosi šuolis prasidėjo tada, kai namudinis ūkis išaugo į prekybą tarp genčių ir plėtėsi. O įsitikinimui, kad eksportas naudingiau, tereikia palyginti valstybes – tose, kurių žmonės nuo seno kūrė gerus daiktus ir juos eksportuoja, gyvenimas neginčijamai aukštesnio lygio. Todėl, jei pirksime savo gamintojų produkciją mano kaimynas versis geriau, turės galimybę augti vystyti verslą ir eksportuoti. Tai mes galime. Ir lietuvio katilų gamintojo pavyzdys tai įrodo.

Žinoma, reikia sukurti geresnių daiktų. Ir čia visada mums paliekama šansų. Tam pateiksime savo pavyzdį, kaip vienu ką tik  pasinaudojome.:

Iš ten kur emigruojame užvertė mūsų rinką iš užsienio granuliniais katilais, tačiau keista, visi tokie, lyg nėra žemės traukos ir kuro granulės pačios nečiuožia žemyn – todėl katilai agregatai turi po kelis  granulių transporterius, monitorius ir procesorius, dar visokių saugumo priemonių, nes tokiose sudėtingose mėgėjiškose konstrukcijose, neįmanoma pasiekti sandarumo, dėl ko  vyksta transporterių ir bunkerių gaisrai, todėl ir reikalingos brangios saugumo sistemos. Nors peršasi mintis, kad šiandien daromi sudėtingi gaminiai tam, kad padėti saviems gamintojams – darbo turi elektronikos, visokių pavarų ir daviklių gamintojai, sudėtingų sistemų derintojai ir prižiūrėtojai. Štai kodėl pamirštas geras posakis: „sudėtingas mechanizmas – mėgėjiškas“

Mes išsiaiškinome, kad dėka žemės traukos, granulės pačios puikiai slenka degimo vieton tam tikru kampu. O sandariai pagamintas ir hidrauliškai išbandytas granulių kuro bunkeris ir jungtys neleidžia budėjimo režime kilti gaisrui. O kai kūrėme šilumokaitį, tai sakėme sau, – mes nenorime kopijuoti, nes mes kietesni už kitus, mes lietuviai. Ir vietoj paplitusių apvalių vamzdžių šilumokaičio padarėme iš keturkampių, juk keturkampio perimetras didesnis, Dabar lagamino dydžio šilumokaitis dirba taip, kaip didžiulio užsienietiško agregato. Taigi, sukūrėme neįprastą, tačiau nesudėtingą, keistą, tačiau neprastą katilą ir sau, ir eksportui.

saslykine

Kuo kvėpuojame? Kas šalia mūsų kvėpuoja?

Nors mus supa oras, kvėpuojame juo, tačiau kartais nesusimąstome apie jo ypatumus ir norus: Pasidžiaugiau, kad pagaliau užsandarinau rūsio plyšius, katilinę ir laimingas užkūriau katilą. Tačiau džiaugsmas išblėso – katilas netraukė. Iš malkinės parnešiau sausų skiedrų, žiūriu katilas veikia net ūžia.

Tačiau neilgai džiaugiausi – katilas ir vėl sustojo. Tada įkroviau sausų skiedrų kosėdamas į jas pūčiau, kol katilas pradėjo veikti. Tačiau, o varge, iš ventiliacinės angos, kuri vėdina katilinę traukdama iš palubės orą, pradėjo virsti dūmai. Parkritęs ant grindų, kad dūmai negraužtų akių, ilgai galvojau, kol sumaniau, kad katilinėje maža oro, todėl katilas traukia orą iš tos šalia dūmtraukio esančios vertikalios šachtos žemyn, o kartu virš kraigo pasiurbia dūmų. Duosiu katilui oro, – sumąsčiau ir atidariau katilinės duris į namą. Katilas pradėjo veikti, tačiau džiaugtis tuo neteko, nes priešingai, nei tikėjausi po tų sandarinimų kambariuose patapo vėsiau.

Ilgai sėdėjau vienmarškinis katilinėje mąstytojo pozoje ant kaladės, atsirėmęs į kirvio kotą, galvodamas, kodėl katilinėje patapo šilčiau, o kambariai atvėso? Pagaliau suvokiau, kad nors kambariai keliolika kartų didesni, nei katilinė, tačiau juose niekas oro negamina, jis iš išorės į namą nori patekti per kvėpuojančias sienas ir mažiausius plyšelius , o dėl didelio namo sienų ploto nesandarumų susidaro tiek, kad oro pakanka visoms ventiliacijos angoms ir katilui , kad veiktų. Dėka pasiskirstymo per visą sienų plotą šalto skersvėjo nesijaučia, tačiau būstas delikačiai ir paslaptingai atvėsta.

O kiek to oro mano namas siurbia? Su žibintuvėliu pašviečiau į visas ventiliacijos angas ir apstulbau – pro groteles apdulkėję voratinkliai nuo oro srauto plazda horizontalūs, o pabarškinus atplyšta ir šauna aukštyn, nešami pačio šilčiausio palubių oro, dar pridėkim katilo trauką ir įjungtą gartraukį – mano namas siurbia orą, kaip banginis. Ar žmogui tiek reikia? Žinoma, kad ne. Tačiau kodėl net ir žiemos metu tenka vėdinti namą pravėrus langus?

Taigi, prisiminiau namo statybą, kokias ir kaip kvepiančias medžiagas dėjau į sienas, kaip plėveles klijavau lipnia juosta, kaip elektrikai ir santechnikai vėl sienas gręžė, ardė, varžtus suko taip visus sandarumo lūkesčius palaidodami. Teko pripažinti, kad net ir po papildomo visų tokių vietų sandarinimo namas nėra toks sandarus, kaip norėtųsi, o jei būtų sandarus tai atsitiktų, kaip katilinėje – katilas neveiktų, neveiktų ir savaiminė ištraukiamoji ventiliacija.

Tokia ventiliacija, jei aš ją teisingai pavadinau, naudota nuo seno – jurtose, vigvamuose dūminėse pirkiose, dar ir šiandien didelė dauguma gyvename būstuose su tokia ventiliacija.

Savaiminė ištraukiamoji ventiliacija vertikaliais kanalais ir jos ypatumai

Untitled-1

Privalumai:

nereikia ventiliatoriaus naudojančio elektros energiją. Būtina prie dujinio katilo, kad patikimai pašalinti netikėtą gamtinių dujų nuotėkį.

Trūkumai:

šalinamas šilčiausias oras iš viršaus. Patalpoje slėgis patampa žemesnis nei lauke, todėl: Iš lauko oras veržiasi pro kvėpuojančias sienas ir plyšelius kartu su žiedadulkėmis ir visokiomis linkusiomis plėkti medžiagomis, taip pat ir kitokiais ore esančiais dalykais, o rūsyje iš žemės patenka rodonas ir viskas kaupiasi sienose ir nesandarumuose. štai kodėl po kiek laiko rūsiuose aptinkama padidėjusi radiacija, o patalpas vis dažniau tenka vėdinti atvėrus langus, nes galiausiai, kaip ir persisotinęs filtras, taip ir sienos pradeda patalpą teršti. O name su šiuolaikinėmis apšiltinimo medžiagomis, su ištraukiamaja ventiliacija į patalpas nuo pirmų dienų plūsta boro, rišiklių, degimą slopinančių, bei kitokių medžiagų garai, kvapai ir dulkės, esančios šiltinimo medžiagose, o vėliau pasipildo pelėsiu nuo sienose besikaupiančių organinių medžiagų.

Vertikalūs traukos kanalai taip pat aplimpa organinėmis medžiagomis, tad kartais užkūrus židinį ar įjungus gartraukį nepakanka oro pritekėjimo pro plyšius ir kvėpuojančias sienas, todėl oras traukiamas pro vertikalius ortakius žemyn, kartu su pelėsiu, o dažnai ir su židinio dūmu nuo stogo.

Kitas trūkumas išryškėja paspaudus speigui: nuo šalto oro langų tarpinės kietėja ir traukiasi – speigui nukritus tarpinės vėl atgauna sandarumą.

Galima tik spėlioti, kas vyksta tarp šiltinimo medžiagų sujungimų, juk polistirolas ir visokie poliuretaniniai sandariklai sudaryti iš burbuliukų, kuriuose esančios dujos nuo speigo, ko gero, taip pat traukiasi?

O jei patalpose būtų didesnis slėgis nei lauke ar nepasikeistų į gerą pusę neigiami dalykai?

Kaip pasikeitė gyvenimas name sudarius pliusinį slėgį?

image004

Sunaudojama mažiau kuro, nereikia papildomai atvėrus langus vėdinti patalpų, ant baldų nesikaupia dulkės, anūkas pamiršo alergiją, seneliui atsistatė širdies ritmas, ir visa tai dėl to, kad pliusinis slėgis iš vidaus šiltinimo medžiagų kvapus ir visą pripuvusią ir pripelijusią sienose bjaurastį stumia ir šalina į išorę.

Keista, kad pučiant orą į vidų sumažėjo kuro sunaudojimas? Nieko keisto, ištraukiamosios vertikalios angos name yra gerokai galingesnės ir intensyviau atvėsina vidų nei 15W įpučiantis orą ventiliatorius. Negana to pastebėta, kad ištraukiamųjų angų šalinančių šilčiausią palubių orą galia didėja didėjant šalčiui, akivaizdu, kad dėl kietėjančių langų tarpinių, besitraukiančių polistirolo, poliuretaninių sandariklių ir nuo to didėjančių plyšių. (pvz.: spaudžiant speigui langų tarpinės kietėja ir traukiasi, ir kuo daugiau šalto oro traukiama pro langą į vidų, tuo labiau didėja plyšiai. Tačiau, jei būste sudaromas pliusinis slėgis, sukietėjus tarpinei pro plyšelį bando veržtis šiltas oras, kuris sušildo ir atstato tarpinės plastiškumą.)

Oro įsrūvimo angas padariau palubėje, taip jis vidun patenka dalį šilto palubių oro nuspausdamas žemyn ir pats sušilęs.

O visas palubių ištraukimo angas užsandarinau. Maniau, kad tualete, be viršutinės ištraukimo angos nesikeis oras ir nesišalins sunkiosios blogo kvapo molekulės. Keista, tačiau klozeto patalpos oras patapo švaresnis, nes nekeliamas pro nosį nuo apačios blogas kvapas aukštyn, o yra likę plyšelių grindyse, pro kuriuos ir keičiasi oras. Tiesa, gali būti, kad palaipsniui plyšeliai užaks (kaip užanka gartraukio filtras) ir teks angas padaryti išorinėse sanitarinių patalpų sienose.

Ventiliatorių įpūtimui įtaisiau 15 W, o medžiaginį dulkių filtrą nupirkau virtuvinių gartraukių skyriuje.

Vertikalų ortakį išvaliau ir išploviau. Jei neplausiu filtro, šis užsiteršęs terš ortakį blogau kvapu, o tada vėl teks plauti oro vamzdžius.

Su šiuolaikine rekuperacine ventiliavimo sistema, taip pat esu susidūręs praktiškai, taip pat šį tą teko taisyti:

Mūsų naujos biuro patalpos, aprūpintos šiuolaikine rekuperacine ventiliavimo sistema gausiai siurbė dulkes iš gamybinio cecho, kol nesusiprotėjome sureguliuoti vėdinimo sistemą taip, kad slėgis biuro patalpose pataptų pliusinis. Tačiau ilgainiui išryškėjo, kita problema: užsiteršė ilgi ventiliacijos kanalai, o tada filtrą keisk nekeitęs – dvokas neišpasakytas, o kai reikia patalpas pastoviai vėdinti atvėrus langus – visa rekuperacija šuniui ant uodegos.

Gal tik mūsų biure buvo ta problema, tačiau tikėtina, kad rekuperacinių ir kitokių vamzdinių ventiliacijos sistemų projektai ir instrukcijos visada reikalauja sureguliuoti jas taip, kad būtų patalpose pliusinis arba neutralus slėgis, o jos pačios sudarytos taip, kad įmanoma nesunkiai išvalyti nuo susikaupusių neskaniai kvepiančių dalykų.

Perdarymą sumaniau tada, kai anūkas paporino, jog paskutiniu metu kompiuteriuose, kad išvengti dulkių kaupimosi, sudaromas pliusinis slėgis. Paieškojau informacijos „pliusinis slėgis patalpose“ – nieko neradau. Gal blogai ieškojau.

Todėl po perdarymo sėkmės nusprendžiau patirtimi pasidalinti. Dar nenumanau, kas laukia po kelerių metų – gal sienose užšals išstumiama drėgmė Gal per vasarą sienos nespės išdžiūti ir jose augs pelėsis ir kitokie dalykai. Tegul auga, man tas jau nekenkia.

Ateityje žadu įsitaisyti rekuperacinę vėdinimo sistemą, tik kol kas tomis sistemomis negaliu pasitikėti, nes įvairių gamintojų rekomendacijos labai skiriasi, pvz.: vieni siūlo orą keisti 1-2 kartus per parą, kiti kas valandą, Kitas dalykas, kad nuo 20ºC šalčio rekuperacinis vėdinimas sustabdomas – lyg tada nereikia kvėpuoti.

Tose prieštaringose rekomendacijose matau tokią logiką.: Jei vėdinimo sistemai reikia šalinti ir sienų kvėpavimą, tai tikrai reikia orą keisti, kas valandą.

Jei vėdinimo sistema patalpose palaiko nors neutralų slėgį, ir iš sienų nepatenka kvapas, tada pakanka orą pakeisti rečiau.

O kai spaudžia speigas nuo kurio visos medžiagos traukiasi taip, kad net tvoros pyška, o namas pradeda vėdintis per didėjančius plyšius – rekuperatorius patampa nereikalingas, ypač jei vėjuota.

Tai tiek. Viską patyriau praktiškai, o praktikas negali nekalbėti. Geras dalykas, kad visada, ką pastebi praktikai, teoretikai tam sukuria teorijas ir reikalingus skaičiavimus.

Tikėtina, kad nieko naujo nepastebėjau ir yra tokių vėdinimo sistemų, kurios netraukia iš sienų pelėsio, o per speigus palaiko langų tarpinių savybes, kad nereiktų sandarinti jų užšaldant susidariusius plyšius, purškiant į juos vandenį.

kepsnine aukuras 1

Laikiklis

lakstinis plienas

Kambario termostatas

Stebėjome du kambario termostatus, kai vienas tradiciškai pritvirtintas prie sienos (vidinės), o kitas 7 cm toliau nuo sienos.
Jei kambario termostatas neišjungia šildymo, o šiluma reguliuojama radiatorių termostatais, tai nusistovėjus stabiliai kambario T, toliau nuo sienos esantis termostatas rodo visu laipsniu žemesnį skaičių. Taip pat ir vakare išjungus katilą, kambario termostatų skaičiams mažėjant, nuo sienos atitolęs termostatas rodo 1 °C mažiau. Tačiau įjungus ryte katilą ir kylant šilumai, termostatų rodikliai tampa lygūs, kol nenusistovi stabili šiluma kambaryje. Taigi, kambario termostatas tiksliau ir operatyviau veikia būdamas per atstumą nuo nuo sienos.
Kambario termostatai buvo stebimi ant vidinės sienos. Nežinome kaip veiktų esant jiems ant lauko sienos.

virykle 1

Akumuliacine talpa

Akumuliacine talpa

Akumuliacine talpa

armatura

juodieji-metalai-gaminiai-konstrukcinis-plienas-kampuotis-statybines-medziagos-prekyba-trakai-kovas-uab-300x231

lovines sijos

Juosinis plienas

apvalus strypai

aliuminio_kvadratiniai_stripai

Kalėdinis stovas eglutei

Eglutės stovas didelis

Metalo pjovimas

Metalo kirtimas

Valcavimo stakles

SUVIRINIMAS PUSAUTOMAČIU

p42429b

kontaktinis suvirinimas

Kiti metalo darbai

1

2

Kaėdinė dovana

Žaisminga ir originali dovanos idėja arba būdas individualumui išreikšti! Šiandien Jums siūlome įsigyti vardinę šašlykinę už puikią kainą.

Gyvenimas žavus tiek, kiek jį stengiamės tokiu padaryti! Kūrybiškas požiūris į gyvenimą – tai puikus būdas išvengti streso padarinių ir linksmiau žiūrėti į kasdienybę. Juk šypsena ir teigiamos emocijos puošia kiekvieną!

Šiandien siūlome įsileisti naujų vėjų ir išreikšti savo išradingumą žaismingumą. Nustebinti mylimus žmones originalia dovanėle. Pasinaudojus šiuo pasiūlymu, Jums priklausys šašlykinė su jūsų sugalvotu užrašu, logotipu, paveikslėliu – tai originali dovana draugams, kolegoms, artimiesiems Šv. Kalėdų  ar Naujųjų Metų proga.

Siūlomų šašlykinių ypatybės:

 • Šašlykinė pagaminta iš karštai valcuoto plieno, kurio storis yra 2.5 mm .
 • Plienas padengtas specialiais iki 650 C karščio atspariais dažais.
 • Šonuose išpjausime Jūsų norimą užrašą, logotipą ar paveikslėlį.
 • Ji yra ne tik graži ir išskirtinė bet ir pravarti leidžiant laiką gamtoje.
 • Šašlykinė yra labai paprastai išardoma ir vėl surenkama, todėl yra itin kompaktiška ir neužima daug vietos.
 • Naktį užsidegus ir vakarojant sukuria jaukią atmosferą.
 • Tekstas gali būti lietuviškomis ir rusiškomis raidėmis;

Pasitelkite vaizduotę ir, rodos, paprasta idėja taps tikru meno kūriniu! Ant šašlykinių galėsite parašyti savo vardą, pravardę ar tiesiog smagų trumpą užrašą. Jūsų išrinkta šašlykinė bus asmeniška ir originali, tokia, kokios neturės niekas kitas!

Standartinė šašlikinė – SPAUSTI ČIA

Išrenkama šašlikinė – SPAUSTI ČIA

Idėjos užrašams – PARSISIŲSTI

Užsakymai priimami telefonu: +370 656 08961, +370 5 2551763
El.paštu: info@stropuva.lt
Adresas: Verkių g. 50, LT-09109

 

Baseino uždanga, pavėsinė (paviljonas) šildo vandenį baseinui, lauko kubilui, buičiai.

       Šiandien jau populiaru šildyti buitinį vandenį su saulės kolektoriais. Tam tereikia ant stogo užkelti, nors ir brangius, tačiau tik 2 – 3 saulės kolektorius ir sujungti sistemą. Bet kol kas nesiryžtame saulę pakinkyti vaikų baseino ar didelio 20 – 40 m kubinių metrų baseino, ar kubilo pašildymui, nes kolektorių reikės kelis ar net keliasdešimt kartų daugiau. Kolektoriai gaminami iš vario ar aliuminio metalų, kurie netinka kontaktui su chloruotu baseino vandeniu, todėl tektų naudoti nerūdijančio plieno šilumokaitį ir papildomą siurblį.
Mes pigiau įkinkėme saulę baseino pašildymui sumanę, kad tereikia patį stogą padaryti, kaip saulės kolektorių, nereikia šilumokaičio ir papildomo siurblio, tereikia elementus stoge padaryti iš nerūdijančio plieno, kad baseino siurblys tiektų filtrui vandenį per stogą. Taigi:
Virš baseino sumontavome vieno šlaito pavėsinę.
Tarp jos gegnių įmontavome visas medžiagas, kurios yra saulės kolektoriuje (juoda šiluminė izoliacija, nerūdijančio plieno gyvatukai, stiklas).
Gyvatukus sujungėme lygiagrečiai ir per juos baseino siurblys pumpuoja išfiltruotą vandenį.
Tris šonus uždarėme stiklu.
Viename šone įtaisėme berėmę stiklo durų sistemą.

Per antrą rugpjūčio savaitę šis saulės stogas 35 kubinių metrų tūrio baseiną įšildė nuo 23 iki 30 laipsnių. Nors pradžioje per naktį baseinas 2 – 3 laipsniais atvėsta (šiluma išsisklaido žemėje ir vandens paviršiuje), tačiau per saulėtą dieną vanduo įšyla 4 laipsniais. Gruntui po baseinu šylant naktimis baseino vanduo vis mažiau atvėsta, o nesaulėtomis dienomis dėka įšilusio grunto vanduo ilgai išlieka šiltas.

Nors saulės stoge nėra superlaidžių anoduotų medžiagų ir vakuumuotų technologijų, tačiau jis yra ne mažiau ekonomiškas, nes per stogą cirkuliuodamas vėsus baseino vanduo efektyviau atima šilumą. Naudojant varinius kolektorius tektų tiekti karštą vandenį, kad susidarytų temperatūrų skirtumas šilumokaityje, dėl ko nukentėtų efektyvumas. Kita vertus kolbiniai kolektoriai išnaudoja tik du trečdalius stogo, plokštieji kolektoriai taip pat ne visą stogo paviršių išnaudoja, nes tarp jų būtini montavimui reikalingi tarpai. Mūsų atveju visas stogas išnaudojamas saulės spindulių priėmimui, kas kompensuoja nerūdijančio plieno mažesnį laidumą ar kitokį nepranašumą prieš aukštų technologijų saulės kolektorius.
Įmanoma, bus pigiau ir gražiau, dalį stogo nukreipti buitinio vandens ruošimui, nei montuoti papildomus pirktinius elementus.

Laukiame užsakymų. Mokame ir norime Jums sumontuoti saulės stogą.

20150625_06430520150625_06442220150625_07482420150705_08555020150724_07093820150809_1043423 420150809_104342      2

Katilas - boileris

Vilniuje  Tautų mugė neišvengė rekordo. Šeštadienį Lukiškių aikštėje kelios dešimtys kepėjų iškepė ilgiausią šašlyką.

Ilgiausias, tikėtina – ir gardžiausias šašlykas buvo suvertas iš daugiau nei 2 tūkstančių vištienos šlaunelių gabalėlių. Jį vėrė ir kepė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos grilio meistrai ir virtuvės šefai. O jų ties kepsninėmis išsirikiavo vos ne dvi dešimtys.

Šašlykas buvo išskrudintas ant 100 metrų ilgio iešmų. O žarijos ruseno kepsninėse, kurias pagamino įmonės „Stropuva“ meistrai.

Iškeptu šašlyku šeštadienio popietę buvo vaišinami visi mugės lankytojai, kurie tik norėjo paragauti rekordinio vištienos vėrinio.

downloaddownload (4)download (3)download (2)download (1)

 

kepsnine rukykla

Sndarinimo (įkamša)

 

kubilo krosnele

Granulinio katilo durelės

Oro skirstytuvas su stabilizatoriumi

1m

 • Tvirta ir ilgaamžė gaminama iš aukštos kokybės 6 mm plieno.
 • Pasižymi unikaliu oro padavimu, todėl yra užtikrinamas labai greitas pirties užkaitinimas, o temperatūra yra palaikoma minimaliomis malkų sąnaudomis.
 • Užtikrina tolygią šilumą ir didelį garo kiekį.
 • Naujoviška pakuros konstrukcija leidžia efektyviau sudegti malkoms, mažiau teršiama aplinka.
 • Galima prijungti vandens pašildymo baką. Vandens pašildymo bakelis gaminamas iš nerūdijančio plieno ir yra ilgaamžis.

TECHNINIAI DUOMENYS

Pirties tūris m³ (nuo – iki) 8 – 24*
Šiluminis galingumas kW (nuo iki) 10-24*
Krosnelės plotis mm 480*
Krosnelės gylis mm 675*
Krosnelės aukštis mm 1200*
Reikalingas akmenų kiekis kg 120*
Išorinis dūmtraukio skersmuo mm 155*
Vandens pašildymo bakelio svoris kg 15*
Svoris (be akmenų ir be vandens pašildymo bakelio) kg 90*

*Gaminį galime pagaminti pagal individualų užsakymą: norimų išmatavimų, reikiamo galingumo ir konfigūracijos, durelės gali būti su stiklu.

DĖMESIO! – SAUGŪS ATSTUMAI

Mažiausi leistini saugūs atstumai iki degių konstrukcijų:

 • iš šono – 500 mm,
 • iš galo – 500 mm,
 • iš viršaus – 1200 mm,
 • iš priekio iki pakuros durelių – 1000 mm.

*Pristatysime nemokamai į visus Lietuvos miestus, išskyrus Neringos regioną.

bio-naujiena_1Atsižvelgiant į visdidėjantį poreikį šildytis ne tik malkomis, bet ir pjuvenų briketais, granulėmis, medienos skiedromis, po ilgų bandymų laboratorijoje gimė naujas mūsų gaminys – bio kuro katilas STROPUVA “BIO”. Šis naujos kartos katilas užtikrins jums konfortišką šildymą.

Privalumai:

Alternatyva – neturite sausų malkų, galite naudoti kitą bio kurą – pjuvenų briketus, granules, medienos skiedras.

Patogumas – neturite vietos ar laiko kapoti, džiovinti, sandėliuoti malkas. Šis katilas pritaikytas kūrenti kitu bio kuru, kuris neužima daug vietos ir jo nereikia ruošti iš anksto.

Komfortas – jūs norite su šeima išvažiuoti savaitgalio atostogų ar aplankyti giminaičius, draugus, šis katilas užtikrins jums, kad namas bus šiltas net jums grįžus.

Ekonomiškumas – jums nereikia investuoti į labai brangų katilą, kurio ilgas degimo laikas. Granulių įkrova šiame katile degs iki 4 parų. Tai ko gero pigiausias katilas rinkoje, kurio įkrovos degimo laikas granulėmis siekia 4 paras.

Patikimumas – katile nėra imantrios elektronikos, automatikos, sudėtingų mechanizmų, kas galėtų sutrigdyti katilo veikimą.

Efektyvumas – katilo unikalus oro skirstytuvas su oro stabilizatoriumi užtikrina tolygų bei efektyvų bio kuro degimą bei išgauna maksimalią šilumos energiją

Ekologiškas – katile sudegęs kuras – pelenai, gali būti panaudoti kaip trąša dirvožemiui praturtinti mikroelementais.

Kompaktiškumas – užima nedaug vietos katilinėje.

Ilgaamžiškumas – mūsų gaminami katilai tarnauja jau 15 metų.

Daugiau informacijos

 

Gera naujiena apie naujovę

Lig šiol mūsų katile senoviška sklendė
Valdė degimui tiekiamą orą,
Tačiau mūsų ambicijos visados auga,
Todėl atsiranda vis daugiau norų:

Norim, kad katilas dar geriau dirbtų –
Pamiegojęs, kol šilumos nėra kur dėti.
Kas suorganizuos sklandžiai viską?
Tai šis daikčiukas, siūlom domėtis:

Galvos nekvaršinę – paspausit mygtuką
Įvyks stebuklas – pradės mastyti,
Mikrovaldiklis iš silicio sutvertas.
Patikėkit, daikčiukas dėmesio vertas.

valdiklis elektroninis_3

Valdiklio įrangos komplektą sudaro: 1 – oro padavimo kanalas, 2 – oro sklendė, 3 – laikiklis, 4 – oro sklendės pavara, 5 – ventiliatorius, 6 – valdiklis

Valdiklis turi:

 • Paleidimo ir stabdymo mygtuką – įjungiamas/išjungiamas valdiklis;
 • Pauzės perjungiklį – nustatomas katilo užgesimo laikas 10 min iki 5 h.
 • Programų perjungiklį – išrenkama valdymo programa skirtingai kuro rūšiai;
 • Ventiliatoriaus valdymą – įjungiamas/išjungiamas ventiliatorius;
 • Cirkuliacinio siurblio valdymą – įjungiamas/išjungiamas siurblys;
 • Oro sklendės pavaros valdymą – reguliuojamas oro sklendės nustatymo kampas 0-90;
 • Kambario termostato pajungimą – siunčia signalą vykdyti pauzę;
 • Temperatūros jutiklį – matuoja katilo vandens temperatūrą;
 • Akumuliatorių – dingus elektrai, uždaroma oro sklendė.

Veikimo principas – Valdiklio pagalba yra valdomas katilo degimo procesas. Prišilus patalpoms, katilas yra užgesinamas nustatytam laikui nuo 10 min – 5 h. Po pauzės katilas užsikuria ir toliau tęsia darbą.

Privalumai:

 • sumažėja kuro sąnaudo;
 • pailgėja degimo laika;
 • pasiekiamas auštas degimo ir užgesinimo efektyvumas;
 • komfortiškas – pilnai automatizuotas kūrenimo procesas.

STROPUVOS VALDIKLIS – TIKRAI VERTA RINKTIS !!! ŠILUMA BE RŪPESČIŲ !!!

ŠTAI TAIP JUMS PROTAUJA IR PROTAUJA IŠ SILICIO PAGAMINTAS MIKROVALDIKLIS !!!

Daugiau informacijos

Siūlome pasidomėti ir mūsų gaminiu. Jau 14 metų gaminame buitinį kieto katilą kuriame kuro įkrova įkuriama nuo viršaus ir nuosekliai dega žemyn, panašiai, kaip žvakė. Kodėl tokį? Kad įkuriant katilą nereikia lenktis? Tai žinoma privalumas, tačiau kartą kas mėnesį vis vien teks pasilenkti prie apatinių durelių išvalant pelenus. Tai gal dėl to, kad kuras dega ilgiau? Dalinai dėl to, tašiau pagrindinė priežastis dėl ko vartotojai būna patenkinti mūsų gaminiu, tai mažesnis kuro sunaudojimas, mat pastebėta, kad ne tik žvakė, bet ir degtukas laikomas degančiu galu aukštyn dega keleriopai ilgiau, todėl tą patį kiekį žvakių įdegti degtukų reikia mažiau, o tai reiškia ir ekonomiškiau.
Taip ir mūsų katile degios dujos generuojamos ne iš visos įkrovos, bet tik iš nedidelės viršutinės dalies, priklausomai nuo energijos poreikio ir oro padavimo kiekio.

(Tokio nuoseklaus ir ekonomiško malkų kūrenimo neįmanoma įgyvendinti, kai malkos užkuriamos kaip lauže, tada nors ir ribojamas oro padavimas, tačiau iš apačios karštis kyla viršun ir nevaldomai generuoja daug dujų, kurioms sudegti trūksta oro. Tiesa, paduodant daug oro malkos dega ekonomiškai, tačiau intensyviai, deja kad išsaugoti šį privalumą būtini kaupikliai kaupti perteklinę šilumą ir brangūs sudėtingi katilų aprišimo mazgai.)

Pastebėta, kad pavasariop saulėtomis dienomis ar atlydžių metu, kai energijos poreikis tarpais labai mažas, ir mūsų katilas dirbdamas ypač žemais režimais, malkas naudoja mažiau ekonomiškai. Šiluminio kaupiklio naudojimas nepasiteisino – šilumos tiekimo iš katilinės laikas neprailgėjo. Tačiau sulaukėme stebėtinai gero rezultato, kai vietoj kaupiklių sumanėme panaudoti pačias patalpas ir jose esančius daiktus, baldus grindis ir t. t. Kaip? Labai paprastai, tereikia sustabdyti katilą, kol nors vienu laipsniu atvės patalpos ir visi jose esantys daiktai, kad jie vėl priimtų šilumą, kol katilas veikia jam naudingu režimu. Todėl pavasarį, kai dienos saulėtos katilas užmiega visai dienai ir įsijungia tik vakare, taip sutaupydamas malkų dar visai parai, o kartais ir ilgiau.

Tam sukūrėme savo katilui elektroninį valdiklį, kurio dėka katilas dirba tik ekonomišku režimu, o namui įšilus uždaroma oro sklendė ir katilas neveikia. Per užduotą pauzę (nuo 1 val iki 6 val) patalpos kiek atvėsta, įjungtas katilas vėl dirba ekonomišku režimu, kol patalpos sukaupia šilumą.

Taip svyruojant patalpų temperatūrai vienu laipsniu, jos ir jose esantys daiktai tampa lyg ir šilumos kaupikliai padedantys taupyti kurą.

Valdiklis gali dirbti ir su programuojamu kambario temperatūros valdikliu, kuris persijungia pakitus temperatūrai vienu laipsniu, taip pat leidžia nustatyti dienos, nakties, savaitgalių ir kitokius težimus.
Dėka to, kad mūsų katile dega tik viršutinis sluoksnis malkų nuo viršaus žemyn, oro sklendei užsidarius, bet kokiu atveju, malkos užgesta be nuostolių.

Gerbdami vartotojo laiką valdiklį sukūrėme taip, kad jam tarnauti nereiks – jis tarnaus jums – tereiks paspausti vienintelį paleidimo mygtuką ir pasirinkti pauzės laiką, kurios metu katilas užmigs, o vėliau įsijungs.
Pirmam šimtui klientų užsisakiusių valdiklį teikiame nuolaidą – valdiklį parduosime ir sumontuosime už savikainą.

skirstytuvas

skirstytuvas

 

valdiklis elektroninis_3

 

valdiklis elektroninis_3

 

Elektroninis valdiklis

S20

S20

S40

Spizines groteles

groteles

Spizines groteles

groteles

Spizines groteles

groteles

Spizines groteles

groteles

sulciaspaude

Vasko lydituvė

Reguliatorius 1

niamdaras

Saslikine standartinė

SASLYKINE su 2 kojom

Šašlykinė - rūkykla

sulankstoma saslykine

Kepsninė - rūkykla - šašlykinė

kepsnine

Granulių konteineris

bunkeris

bunkeris

granuliu-degiklis-35

granuliu-degiklis

mazgas-c

mazgas-b

1

mazgas-c

mazgas-b

1

skirstytuvas

vamzdelis

vamzdelis

vamzdelis

vamzdelis