Meniu

Tradicinių katilų šilumokaičių lyginimas su Stropuvos

image001

image002image003

Suvokę tai, kad plonesni vandens marškiniai gerai, pagaminome katilą su 3 mm vandens marškiniais. Palyginimo rezultatai neįtikėtini: Jei katilas su 15 mm marškiniais prikrovus pilną kuro, kai geležies  plotas tik 1 kv. m. dirbdamas 20 kW režimu išmetė dūmą 290 laipsnių (leidžiama 300. taip laboratorijoje buvo nustatyta jo maksimali galia), tai su 3mm marškiniais tik 200 laipsnių.

Klausiame savęs, – kodėl iki šiol 15 metų gaminome su 15 mm marškiniais? O todėl, kad mums žinovai pastoviai prikaišiojo, kad ir tokie marškiniai per ploni.

Jau gaminame tokius katilus. Deja, ne visus, mat dileriai baiminasi ir prašo seno modelio. Labai gaila. Todėl paminėjus privalumą, derėtų pakalbėti apie mitus ir baimes:

Mitas: Stori vandens marškiniai būtini dėl avarinės užvirimo situacijos.

Imituodami avarines situacijas pastebėjom tik nežymų skirtumą, nors šiluminis katilo imlumas sumažėjo 30 procentų. Kita vertus šiais laikais jau yra patikimi apsauginiai vožtuvai, katile naudojame elektroniką, kuri be reikalo neleidžia katilui dirbti maksimaliu režimu, o naudojant rezervinį elektros generatorių, avarinė situacija tiesiog neįmanoma.

Mitas: Užkalkės.

Praeitame amžiuje žiemomis į automobilius kas rytą pildavome vandenį. Ir užkalkėdavo, tačiau tik radiatorių vamzdeliai, kur srautas buvo mažesnis, nei aplink cilindrus. Kita vertus šiais laikais yra įmonių patikrinančių ir cheminėmis priemonėmis, pataisančių vandens savybes,  kad nemažėtų radiatorių atidavimo savybės, neužaktų grindų šildymo sistemos. Taigi, ir dėl to mitas tik mitas.

O ekonomiškesnis ir pigesnis katilas sutaupys lėšų ir rezerviniui generatoriui, ir vandens pataisymui. Ir dar toliau taupys. Tačiau galima apsieti ir be tų papildomų priemonių. Tik nereikia vasarai iš sistemos išleisti vandenį.