Meniu

Žiūrėti produktai

Baseino uždanga, pavėsinė

Baseino uždanga, pavėsinė (paviljonas) šildo vandenį baseinui, lauko kubilui, buičiai.

       Šiandien jau populiaru šildyti buitinį vandenį su saulės kolektoriais. Tam tereikia ant stogo užkelti, nors ir brangius, tačiau tik 2 – 3 saulės kolektorius ir sujungti sistemą. Bet kol kas nesiryžtame saulę pakinkyti vaikų baseino ar didelio 20 – 40 m kubinių metrų baseino, ar kubilo pašildymui, nes kolektorių reikės kelis ar net keliasdešimt kartų daugiau. Kolektoriai gaminami iš vario ar aliuminio metalų, kurie netinka kontaktui su chloruotu baseino vandeniu, todėl tektų naudoti nerūdijančio plieno šilumokaitį ir papildomą siurblį.
Mes pigiau įkinkėme saulę baseino pašildymui sumanę, kad tereikia patį stogą padaryti, kaip saulės kolektorių, nereikia šilumokaičio ir papildomo siurblio, tereikia elementus stoge padaryti iš nerūdijančio plieno, kad baseino siurblys tiektų filtrui vandenį per stogą. Taigi:
Virš baseino sumontavome vieno šlaito pavėsinę.
Tarp jos gegnių įmontavome visas medžiagas, kurios yra saulės kolektoriuje (juoda šiluminė izoliacija, nerūdijančio plieno gyvatukai, stiklas).
Gyvatukus sujungėme lygiagrečiai ir per juos baseino siurblys pumpuoja išfiltruotą vandenį.
Tris šonus uždarėme stiklu.
Viename šone įtaisėme berėmę stiklo durų sistemą.

Per antrą rugpjūčio savaitę šis saulės stogas 35 kubinių metrų tūrio baseiną įšildė nuo 23 iki 30 laipsnių. Nors pradžioje per naktį baseinas 2 – 3 laipsniais atvėsta (šiluma išsisklaido žemėje ir vandens paviršiuje), tačiau per saulėtą dieną vanduo įšyla 4 laipsniais. Gruntui po baseinu šylant naktimis baseino vanduo vis mažiau atvėsta, o nesaulėtomis dienomis dėka įšilusio grunto vanduo ilgai išlieka šiltas.

Nors saulės stoge nėra superlaidžių anoduotų medžiagų ir vakuumuotų technologijų, tačiau jis yra ne mažiau ekonomiškas, nes per stogą cirkuliuodamas vėsus baseino vanduo efektyviau atima šilumą. Naudojant varinius kolektorius tektų tiekti karštą vandenį, kad susidarytų temperatūrų skirtumas šilumokaityje, dėl ko nukentėtų efektyvumas. Kita vertus kolbiniai kolektoriai išnaudoja tik du trečdalius stogo, plokštieji kolektoriai taip pat ne visą stogo paviršių išnaudoja, nes tarp jų būtini montavimui reikalingi tarpai. Mūsų atveju visas stogas išnaudojamas saulės spindulių priėmimui, kas kompensuoja nerūdijančio plieno mažesnį laidumą ar kitokį nepranašumą prieš aukštų technologijų saulės kolektorius.
Įmanoma, bus pigiau ir gražiau, dalį stogo nukreipti buitinio vandens ruošimui, nei montuoti papildomus pirktinius elementus.

Laukiame užsakymų. Mokame ir norime Jums sumontuoti saulės stogą.