Meniu

Aktualūs visiems įmonės vidaus susirašinėjimai Aktualūs visiems

From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Tuesday, July 12, 2016 6:26 PM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: dizianas

 

1

Man visai toks atrodytų patrauklus, tik atvirkštinis – raudonas mūsų šilumokaitis apvalus, o priekyje bunkeris keturkampis, kuriame pasislėps degiklis, nenaudingoje vietoje:

2

O kaip Jūs sakote, reikia maksimaliai išnaudoti plotą, tai ir šonuose apvalaus vamzdžio reikia pripildyti granulėmis. Ir gaunasi keturkampis „šaldytuvas“. Jį galės ir statyti virtuvėse…..Gražiai atrodys, nekris į akis, nudažysime gražiai, po granulėmis paslėpsime degiklį, kur nenaudingas plotas…Man atrodo svarbu būtų dar pagalvoti, kad granulių bunkeryje tilptų bent ilgam savaitgaliui, nes žmonėms per parodą patikdavo, kai sakydavome savaitgaliui užteks. Tai pvz jei namas 250m2, ~20kw, skaičiuokime 1,5 tonos granulių / mėn. Tai, kad degtų kokias  3 dienas, kad grįžus būtų šilti namai, reiktų kad tilptų kokie 150 kg. Pagal tai matuoti gabaritus ir galvoti, kad pro visas duris galima būtų įnešti. Gal stačiakampį…O dėl šiltinimo medžiagos manau reiktų apšiltinti šilumokaitį, kad taupyti kliento pinigus. Dar mintis kilo -kodėl pvz to Itališko katilo dūmtraukio skersmuo 100, gal taip pat jo pakanka, gal nereikia didesnio, tai vėl taupytume kliento pinigus, nes katilas gi dirbs visada maksimaliu pajėgumu, gal bent mažesnio galingumo katilams galėtų būti mažesni. Reikia pasiūlyti ir sodo nameliams, mažesnius katiliukus, kad ir vandenį galėtų pasišildyti…Kainodarą taip pat galėtų būti plačio spektro – mažesnio galingumo, mažesni, plonesnio metalo…pigesni, o kuo didesni, tuo brangesni. Man dar uždegimą norėtųsi pagalvoti apie elektroninį, ne su garielkom dujinėm…Juk ir dujinėse plytelėse patogumui yra degikliai. Gal galima būtų kažką panašaus pagalvoti, kad kol laikai, tol dega, kai atleidi užgęsta, kad nepamirštų išjungti ir neperdegtų tenas, ar nereiktų elektronikos kokios. Mes jau ęsame išdirbę uždegimą degikliui su elektronika, tik reiktų tiesiogiai prijungti prie mygtuko, kurį reikia laikyti, o gal yra koks su laikmačiu, kai būdavo daugiabučių laiptinėse


From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Tuesday, July 12, 2016 8:40 PM
To: ‘Audrius’
Subject: dizianas

  1. Itališko dūmtraukis siauresnis dėl to, kad jame naudojama, ko gero, dūmsiurbė. Su dūmsiurbe, tokių skirtumo slėgyje, kaip dabar yra ir kokio reikia, neišpildysime, teks ir toliau naudoti įpūtimo  turbiną. Todėl reikalingas natūralios traukos rezervas. Ar toks jis turi būti, kaip dabar, nežinau – gal užtektų ir 100D. Ištirkime.
  2. Virtuvėje ar kitokioje gyvenamoje patalpoje rekomenduodami statyti katilą, kad jis gražus, nebūsime sąžiningi, nes saugumui patalpoje reikalinga natūrali ventiliacija, priedo  ir pats katilas traukia, o tai neekonomiška  sutrikdys rekuperatorių ar kitokių sistemų veiklą, vartotojas nenorės įleisti šalto oro, todėl ir katilas nei apsauginė natūrali ventiliacija neveiks. Taigi, grožis nebūtinas arba jį reikia pridėti prie komplektacijos, na kokias nors apdailos skardas. Katilui privalu atskira vėdinama patalpa.
  3. Uždegimas elektrinis, taip pat gali būti priedas prie komplektacijos. Gal  tada nebūtinas laikmatis, tačiau vis vien teks prikombinuoti, kokį nors paleidimo automatiką, gal net su foto rele. Tada gal net ir elektros sertifikato reiks.
  4. Jei manai, kad šilumokaitis bunkeryje būtų patrauklu, tai apdailos skardų reiks tik aplink degiklį, Klausimas – vartotojas užkūręs katilą skardą uždės ir kaip Bynas pasigrožės, ar numes kur į kampą, kad netrukdytų…?

Ir taip vėluojam. Todėl šiais metais reikia užsibrėžti minimum tikslus:

  1. Pigumas (Jei mėgdžiodami kitas firmas apkrausim pribambasais – brangs)
  2. Paprastumas (sudėtingas mechanizmas – mėgėjiškas mechanizmas)
  3. Patikimumas (Elektrinį uždegimą, kad patikimai veiktų, dar ne vieną mėnesį reikia pratestuoti. Apdailą, taip pat reiktų atidirbti taip, kad nereiktų jos kažkur dėlioti ir ramstyti. Gal kokius skydelius pakeliamus ar atsilenkiamčius padaryti, tačiau tai pinigai.)

Taigi, artimiausias tikslas padaryti tokį, kokį demonstravom ir vartotojui patiko. Nebeždžioniaukim nuo kitų įmonių, manančių, kad vartotojas paperkamas spalvotu grožiu, nes galim netekti protingo vartotojo.

Pirmiausia padaryk tai, kad sugebėtumėm išpildyti visus užsakymus, kuriuos užsakė pavasario parodų lankytojai. Jiems tiko toks katilas? Tai gerbkime juos ir padarykime, tokį.


From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Thursday, July 21, 2016 12:24 PM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: klausimai

Keletas klausimų dėl mūsų naujo granulinio katilo:

  1. Per parodas klientams pristatėme granulinį katilas „Ciels“ su keturkampių vamzdžių šilumokaičiu. Pirmieji klientai užsisakė šį katilą ir laukia kol mes jį pristatysime. Šiuo metu mes radome kitą, geresnį šilumokaičio sprendimą, tačiau jo klientams nepristatėme. Ar klientams, kurie užsisakė „Ciels“ katilą parodų metu . siūlysime su nauju, apvaliu šilumokaičiu, ar leisime vieną rūšį katilų ir su keturkampių vamzdžių šilumokaičiu?
  2. Ar nekels nepasitikėjimo klientams toks labai paprastas agregatas? Pažiūrėkite, kokių su šnekais ir daugybe kitokių sudėtingumų pasaulyje jau paplitusių agregatų pasiūla. Tai tikrai aukšto lygo ir sudėtingumo aparatai.  Ir yra už ką mokėti pinigus. O čia…  Dar jei atsisakysime vamzdinio šilumokaičio, tai iš viso nelieka įspūdžio ir pasitikėjimo.
  3. Ar šį gaminį gaminsime su skirtingos talpos granulių bunkeriais, nes vieniems klientams bus aktualiau vieta katilinėje, kitiems ilgesnis degimo laikas?
  4. Kaip vadinsime šį gaminį – „CIELS“? Juk Ciels rodėme su keturbriaunių vamzdžių šilumokaičiu, kuris ir parodoje ir mums visiems, tame tarpe ir jums atrodė toks tobulas…

From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Friday, July 22, 2016 11:07 PM
To: Audrius
Subject: FW: klausimai

  1. Padarę ir išbandę vamzdinį šilumokaitį supratome, kad šilumokaitis su mažais tarpais tarp sienelių daug efektyviau atima šilumą. Mane nuo amžiaus pradžios  tituluoti katilistai  atakuoja formulėmis, kurios rodo, kad mūsų tradicinis 20 kW katilas, kūrenimosi pradžioje gali dirbti, tik 10 kW galingumu, atseit, dirbant aukštesniu bus neleidžiamai karštas dūmas. Atsakydavau, kad ir praktikoje, ir laboratorijoje dirba tinkamai tuo galingumu, tačiau oponentų nesugebėdavau įtikinti ir pats nesupratau, kodėl…  Tik paskutiniu metu supratau, kad mūsų katilo vandens marškiniai 15 mm, o tradicinių, su „tvirtu“ teoriniu pagrindu katilų vandens marškiniai siekė 40 – 50 mm. Vanduo tokiuose katiluose juda lėtai,  lėčiau nuimdamas šilumą nuo metalo. O 15mm tarpe vanduo srūva greičiau, todėl ir sušyla efektyviau.

Tai supratę pagaminome stropuvos tradicinį su dar mažesniu, berods 3mm vandens tarpu. Ir ką? Vanduo atšaldomas visu 100 laipsnių labiau.  Ką mes galim, turėdami šį žinojimą?  Galim padaryti efektyvesnį šilumokaitį naudodami mažiau metalo.

Iš pirmo žvilgsnio nedarydami to vamzdinio šilumokaičio atrodysim nesąžiningi vartotojo atžvilgiu, tačiau pamislijus gaunasi priešingai – vamzdiniai šilumokaičiai sunkesni, brangesni, eksploatuoti sudėtingiau, nei dabartinis mūsų taip įtartinai paprastas, tačiau ne prastas, o geresnis visais atžvilgiais.

  1. Na žinoma, nepasitikėjimo bus. Tačiau visi žino savo teises – blogai veikiantis gaminys visada gražinamas gamintojui. O kodėl  šiandien  gaminami sudėtingi ir brangūs agregatai, tai nėra paslaptis – todėl, kad  pirkėją daugiau išgręžti, ne tik parduodant, tačiau ir priežiūra, ir brangiomis atsarginėmis dalimis.

Mūsų tikslas pagaminti efektyvų, tačiau nesudėtingą ir nebrangų gaminį. Tai jei gaminsime tokį,  vartotojas tikrai nepyks. O jei pradžioje kažkoks nepasitikėjimas tvyros, tai neilgai trukus išnyks.

  1. Bunkerius galime įvairaus dydžio daryti.
  2. Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi.  Katilas kiek kitoks. Gal pavadinkime – Pyst. Na čia nuo žodžio pykšt.

Audriau, laikas ploninti vandens tarpą mūsų tradiciniams katilams, kad efektyvesniais pataptų.  Mane pusmetį vis dar sąžinė graužia, kad 16 metų darėm mažiau efektyvius. Gerai, kad ne šimtus metų, kaip tradicinius katilus,  su pusės decimetro sienelėmis – pasikarčiau.


 

From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Monday, July 25, 2016 8:45 AM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: klausimai

Nepereiname visiškai prie plonesnių efektyvesnių vandens marškinių, nes turime dar neatsakytų klausimų:

  1. niekaip neišsiaiškiname, o kodėl lig šiol daromi tie pralaidūs ir neefektyvūs šilumokaičiai – gal dėl galimo užkalkėjimo?
  2. ar užteks to srauto, ar visos šilumokaičio vietos dirbs efektyviai?
  3. gal dėl avarinių atvejų (didesnis vandens kiekis, dingus elektrai lėčiau užvirs)?
  4. ar dar dėl kokių nors svarių priežasčių.

Tokių pačių baimių turi ne kurie vartotojai ir užsienių dileriai, todėl tiesiog užsakinėja seno tipo mažiau efektyvius. Tiesa, nemaža dalis užsakovų jau reikalauja naujoviško katilo, tačiau kita dalis dar buksuoja…


 

From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Friday, July 25
To: Audrius
Subject: FW: klausimai

  1. Audriau, tai vadinama inertiškumu – privatūs neinertiški, o kuo didesnis mechanizmas, tuo inertiškumas didesnis, todėl didelių įmonių  dileriai turi su tuo skaitytis ir šiek tiek stabdyti.

1.Audriau, Pažiūrėk, kokie šilumokaičiai dujinių ar skysto kuro katilų, kokie šilumokaičiai automobilių varikliuose… ir nieks ten neužkalkėja. Praeitame amžiuje automobilius aušinom vandeniu, žiemą kas vakarą išleisdavom – jokių problemų dėl kalkių nebuvo, dėl to, kad mažai variklin telpa vandens (dėl ko mažai kalkių patenka), dar neužkalkėja dėl to, kad srautai būna didesni, nei su decimetriniais marškiniais ir kalkės neturi galimybės kibti.

Tiesa, dujinių katilų instrukcijos nurodo, kad šildymo sistemą reikia užpildyti nukalkintu vandeniu, tačiau pajungimo schemose užpildymas nurodytas iš paprasto vandentiekio, nes užpildžius paprastu vandeniu, kelios kalkės nusės kur kampuose ar radiatoriuose ir keletą, o gal ir keliolika metų tarnaus  tas pats natūraliai nukalkėjęs viduje vanduo, tą paleidimo operatorius žino, tad dėl kalkių problemų nekelia ir distiliuoto vandens nesiveža.

  1. Tuos avarinius atvejus mes juk imitavom ir su tradiciniu, ir su plonamarškiniu katilu, tad žinome, jog skirtumas niekingai mažas. O įvertinant, tai, kad šiais laikais naudojami tobuli slėgio apsaugos vožtuvai ir dar kitokios apsaugos sistemos, bei rezerviniai elektros generatoriai, tai ta baimė tiesiog bereikalinga. O ir  kas svarbiau, efektyvumas ar avarinio atvejo koks tai pranašumas – elektra ne taip jau dažnai dingsta, mūsų katile dega tik maža įkrovos dalis, todėl užvirimo atvejai niekingai mažos tikimybės ir dėl to mes privalom nepanaudoti efektyvaus sprendimo ir vadiname save protingais? Atsiprašau…

Va, galų gale man dašuto, kodėl lig šiol gaminami katilai su pusės decimetro vandens marškiniais. Tai dėl to, kad nuo seno surašytas teorinis pagrindas ir formulės, kurios tinka tokiems katilams. O kas bus, jei pakeitus vandens marškinių storį jos neatitiks?  Tai va dėl ko… Tačiau mūsų privalumas tas, kad mums teorija nerūpi. Mums rūpi gaminti efektyvesnius gaminius, tai ir gaminkime tokius netrypčiodami.

O, kad įtikinti dilerius ir vartotojus, sumontuokime du katilus, vieną su 15 ar 40 mm vandens tarpu, o kitą su plonesniu 3 – 5mm. Kiekvienam sumontuokime po šiluminį skaitiklį ir po dūmų termometrą. Ir kvieskime į seminarus, kur daiktai patys kalbės už save. Kai skaitiklių parodymuose pamatys efektyvumo skirtumus plonesnių vandens marškinių naudai, požiūris pasikeis akimirksniu


From: Audrius [mailto:audrius@stropuva.lt]
Sent: Monday, July 25, 2016 11:30 PM
To: edmas@stropuva.lt
Subject: klausimas

Edmundai,

Mums tie bandymai su varine apsaugos plokštele gavosi nevykę, todėl sumanėme apsaugos sriegių dešininius sriegius persriegti į kairinius, kad neliktų kvailybinių atvejų, kai santechnikai įsuka didelio slėgio apsaugos vožtuvus, dėl ko  sugadinami katilai. Viskas lyg ir teisingai, tokių atsarginių teisingo slėgio vožtuvų su kairiniu sriegiu vartotojai įsigis iš mūsų.  Tačiau ar būsim suprasti? Juk dešimtis metų, taip buvo, gal kaip radome taip ir palikime?

Audrius


From: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Sent: Saturday, July 30, 2016 9:31 PM
To: ‘Audrius’ <audrius@stropuva.lt>
Subject: RE: klausimas

Sanktechnikai, o ne santechnikai. Na tik neverk, kad nepavyko. Na nesigavo. Jei nieko nedarysime, tai tikrai nesigaus nieko. Tačiau dėl saugumo ieškome ir  darome. Dabar sumanėme apsauginiui slėgio vožtuvui kairinį sriegį pritaikyti. Ir manau, tai reikia daryti.  Taip, sanktechnikas iš karto labai mūsų nesupras. Ypač tas, kuris norės 5 barų ar didesnio slėgio vožtuvą įsukti. Bet matydamas tą kairinį sriegį pagalvos, – kodėl? O kai supras ir į kitus buitinius žemo slėgio katilus montuos deramus vožtuvus. Taip sumažės nelaimingų atsitikimų ne tik mūsų, tačiau ir kitų gamintojų katilų sugadinimų.

Oi kiek įvairiausių garsių firmų taip susprogdintų katilų mačiau. Stačiakampiai katilai viršijus slėgį stipriai nesprogsta, tik atitrūksta viens kits ankeris ir garas išsiveržia be stipraus sprogimo. Mūsų tradicinis katilas taip pat sugenda saugiai, susigniuždydamas į vidų. Tačiau granulinio katilo šilumokaitis mažesnio skersmens, tad atlaikys virš 10 barų. O tai ir pavojingiausia –  tokiame slėgyje sprogimas būtų labai efektyvus su skaudžiais padariniais.

Tai ar tinka čia, – „kaip radome, taip palikime“?

Gal liksime nesuprasti ir ne kurių kitų gamintojų, mat susigadinęs katilą pirks kitą… Tačiau apie tai kalbėjomės ir nusprendėme, kad naudotis iš žmogaus nelaimės, tiesiog nepadoru. O dar nepadoriau būtų neįgyvendinti šio  sprendimo, palikus viską, kaip radome.

edmundaS


 

Iš: Edmundas Štrupaitis [mailto:edmas@stropuva.lt]
Išsiųsta: 01 August 2016 08:56
Kam: valdas@stropuva.lt; ‘Audrius’ <audrius@stropuva.lt>; ‘Valdas’ <export@stropuva.lt>
Tema: dmtraukis

Sumanymas toks, kad dūmtraukis išeitų pro dangtelį. Pajungimą reikia padaryti, kaip daro Egidijus iš nerūdijančios skardos, tačiau vietoj varžto reikia įdėti sagtį, kaip bunkerio dangtyje. Lengvai atsegus apkabą, pastūmus ją dangtelis su alkūne nusiims. Su alkūne dangtelis bus sunkesnis, tačiau, tai gerai, sandariau gulės ant šilumokaičio.

Ką tuo išlošiame? Porą decimetrų šildomo ploto ir penkis decimetrus turbuliuojamo ploto. Dabar dūmo T prie 20kW pašaltės apie 20 laipsnių – vietoj 160 bus 140 C. Tai truputį per maža T, todėl reiks padidinti galią, kad dūmas vėl liktų virš 150 C. Labiau šaldyti dūmą nepraktiška, nes dažniau teks valyti šilumokaitį ir patį dūmtraukį, o ekonomiškumas padidės niekingai mažai. Gerai, kad nedarome galios moduliavimo. Galios moduliavimas tinka tik dujiniams ar skysto kuro katilams, kur nėra problemų dėl suodžių.

Reikia pagalvoti, o gal padaryti turbuliatorių nuo dangtelio su alkūne atskirai? Tačiau tada palengvėjusiam dangteliui reiktų daryti priveržimą ar prisegimą.

Pasistenkime priešpaskutinį prototipą padaryti dar šią savaitę.

2

Kaina:
EUR