Meniu

Kaip panaudoti patalpas bei jose esančius daiktus šilumos kaupimui?

Siūlome pasidomėti ir mūsų gaminiu. Jau 14 metų gaminame buitinį kieto katilą kuriame kuro įkrova įkuriama nuo viršaus ir nuosekliai dega žemyn, panašiai, kaip žvakė. Kodėl tokį? Kad įkuriant katilą nereikia lenktis? Tai žinoma privalumas, tačiau kartą kas mėnesį vis vien teks pasilenkti prie apatinių durelių išvalant pelenus. Tai gal dėl to, kad kuras dega ilgiau? Dalinai dėl to, tašiau pagrindinė priežastis dėl ko vartotojai būna patenkinti mūsų gaminiu, tai mažesnis kuro sunaudojimas, mat pastebėta, kad ne tik žvakė, bet ir degtukas laikomas degančiu galu aukštyn dega keleriopai ilgiau, todėl tą patį kiekį žvakių įdegti degtukų reikia mažiau, o tai reiškia ir ekonomiškiau.
Taip ir mūsų katile degios dujos generuojamos ne iš visos įkrovos, bet tik iš nedidelės viršutinės dalies, priklausomai nuo energijos poreikio ir oro padavimo kiekio.

(Tokio nuoseklaus ir ekonomiško malkų kūrenimo neįmanoma įgyvendinti, kai malkos užkuriamos kaip lauže, tada nors ir ribojamas oro padavimas, tačiau iš apačios karštis kyla viršun ir nevaldomai generuoja daug dujų, kurioms sudegti trūksta oro. Tiesa, paduodant daug oro malkos dega ekonomiškai, tačiau intensyviai, deja kad išsaugoti šį privalumą būtini kaupikliai kaupti perteklinę šilumą ir brangūs sudėtingi katilų aprišimo mazgai.)

Pastebėta, kad pavasariop saulėtomis dienomis ar atlydžių metu, kai energijos poreikis tarpais labai mažas, ir mūsų katilas dirbdamas ypač žemais režimais, malkas naudoja mažiau ekonomiškai. Šiluminio kaupiklio naudojimas nepasiteisino – šilumos tiekimo iš katilinės laikas neprailgėjo. Tačiau sulaukėme stebėtinai gero rezultato, kai vietoj kaupiklių sumanėme panaudoti pačias patalpas ir jose esančius daiktus, baldus grindis ir t. t. Kaip? Labai paprastai, tereikia sustabdyti katilą, kol nors vienu laipsniu atvės patalpos ir visi jose esantys daiktai, kad jie vėl priimtų šilumą, kol katilas veikia jam naudingu režimu. Todėl pavasarį, kai dienos saulėtos katilas užmiega visai dienai ir įsijungia tik vakare, taip sutaupydamas malkų dar visai parai, o kartais ir ilgiau.

Tam sukūrėme savo katilui elektroninį valdiklį, kurio dėka katilas dirba tik ekonomišku režimu, o namui įšilus uždaroma oro sklendė ir katilas neveikia. Per užduotą pauzę (nuo 1 val iki 6 val) patalpos kiek atvėsta, įjungtas katilas vėl dirba ekonomišku režimu, kol patalpos sukaupia šilumą.

Taip svyruojant patalpų temperatūrai vienu laipsniu, jos ir jose esantys daiktai tampa lyg ir šilumos kaupikliai padedantys taupyti kurą.

Valdiklis gali dirbti ir su programuojamu kambario temperatūros valdikliu, kuris persijungia pakitus temperatūrai vienu laipsniu, taip pat leidžia nustatyti dienos, nakties, savaitgalių ir kitokius težimus.
Dėka to, kad mūsų katile dega tik viršutinis sluoksnis malkų nuo viršaus žemyn, oro sklendei užsidarius, bet kokiu atveju, malkos užgesta be nuostolių.

Gerbdami vartotojo laiką valdiklį sukūrėme taip, kad jam tarnauti nereiks – jis tarnaus jums – tereiks paspausti vienintelį paleidimo mygtuką ir pasirinkti pauzės laiką, kurios metu katilas užmigs, o vėliau įsijungs.
Pirmam šimtui klientų užsisakiusių valdiklį teikiame nuolaidą – valdiklį parduosime ir sumontuosime už savikainą.

Kaina:
EUR