Meniu

Kieto kuro turbogeneratorius

Kiek prisimenu, gamindami katilus bandėme pagaminti ir kogeneracinę buitinę elektrinę. Kodėl? Na žmonės, ypač gyvenantys atokiau nuo miestų svajoja apie elektros gamybą namuose. Vasarą elektrą gaminti jau turime fotovoltinius elementus. Tačiau žiemos metu būtų puiku turėti nesudėtingą nors šiek tiek elektros gaminantį kieto kuro katilą.
Esame pagaminę ir parodose demonstravę, garo katilą ir mašiną su elektros generatorium, tačiau tai labai sudėtingas ir pavojingas įrenginys. Tiesa, garo mašinai naudojome vakuuminį karvių melžimo aparato siurblį, taigi mūsų aparatas teikė tik vilties (tuo metu Rusija grasino energijos čiaupų užsukimu), efektyvumas siekė vos 0,3%.
Taip pat demonstravome kogeneracinės elektrinės prototipą su Peltje šiluminiais elektros generatoriais. Vienas miško savininkas tą mūsų prototipą naudoja. Atrodytų tai puikus sprendimas – be triukšmo, be mechanikos. Tačiau Peltje elementai geriausiu atveju pagamina tik 3% elektros nuo per jį perleistos šiluminės. Nors mes didžiavomės, kad elementai pagamindavo 300W momentinės energijos, per parą galėdami generuoti 6kW/h. Tačiau pasirodymo metu katilo paviršiaus T buvo sukelta iki 150ºC, pro elementus srūvo 15kW šiluma, taip per parą būtų pagaminama keleriopai daugiau šilumos nei buičiai reikia.Deja, esant T skirtumui 80ºC- 30ºC = 30 – tik vos virš 1%. Taigi, jei, kaip įprasta esant namo paros šilumos poreikiui 50kW/h, elektros parai turėsime tik 0,5kW/h.
Taigi, gal trečias kartas nemeluos – šiuo metu gaminame granulinį katilą, kurio degiklis sandarus, t. y. slėgis degimo kameroje, gali būti didesnis, nei atmosferinis, netgi, net labai didesnis, priklausomai nuo turbinos, degimo galios, nuo išgeneruotų dujų ir nuo karščio išsiplėtusio oro, nuo dūmų išsiveržimo angos. Taip veikia turboreaktyviniai varikliai, turbovarikliai. Tačiau, lig šiol jie naudoja skystą arba dujinį kurą. Kaip ir mes, taip ir kiti bando pagaminti buitinę kogeneracinę elektrinę, tačiau tik dujinę: http://www.joule-watt.com/convertacia-energii/domashnyaya-tets-na-mikroturbine-chast-2/.
Nestovėjome ir nestovime vietoje ir mes, kieto kuro katilų gamintojai – pradedame kurti kieto kuro turbogeneratorių:


Čia demonstruojame sumanymą. Žinoma, juokingai atrodo šis malūnėlis, tačiau čia tik būdo demonstravimas, kaip panaudoti išsiplėtusio oro ir dujų energiją. Kad ši energija būtų didesnė už orą tiekiančios turbinos ir tiek aukštesnė, kad žymiai viršytų generatoriaus trinties ir įtampos keitiklio nuostolius, kad jos liktų buities reikmėms, dar reiks padirbėti.
Sekantis prototipas bus dar su įprasta oro turbina, tačiau turbina bus tobulesnė, turės ašį, o gal ir elektros generatorų:
Palinkėkit mums sėkmės
Ačiū
Stebėkite mus
Mes Jus taip pat stebime